Blurred Street Shop Korea

Nelučte se s oblíbeným oblečením. Se všemi skvrnami si poradíte jednoduše během pár okamžiků

Každý z nás má doma v šatníku oblíbené kousky, které by nejradši nosil do jejich roztrhání. Určitě ale znáte také situaci, kdy bylo oblečení natolik špinavé, že jste ho museli vyhodit. To už ale dělat nemusíte, protože poradíme triky, jak odstranit některé typy skvrn a díky tomu oblíbené oblečení můžete nosit i nadále.

Nejhorší jsou skvrny od potu nebo mastné skvrny

Skvrny od deodorantu jsou velmi odolné, zvlášť pokud si jich nevšimnete a chcete je odstranit až po nějaké době. Na jejich odstranění použijte směs vody a citronové šťávy. Jemně vetřete do skvrny a poté vyperte. U dětí je velkým problémem jejich oblečení, které většinou bude špinavé od trávy nebo různých potravin. I tady ale existuje řešení. Na skvrny od trávy můžete použít směs tekutého mýdla a peroxidu vodíku. Naneste na skvrnu, opláchněte vlažnou vodou a je to.

Mastné fleky odstraníte pomocí mastku. Ten totiž absorbuje mastnotu a hned během prvního praní budete mít oblečení beze skvrn. Mastek se používá hlavně na čerstvé skvrny, protože na starší nebude fungovat. Jestli máte oblíbený kousek oblečení, který se zapíná na zip, může se stát, že se zasekne a nejde rozepnout nebo zapnout. Poradíte si pomocí voskovky, kterou pomažte zip po celé délce. Voskovka nebo i rtěnka budou působit jako lubrikant a zip bude snadněji klouzat.

Zdroj obrázku: Freepik

Vytáhli jste si šňůru z tepláků? I tady existuje metoda, jak ji znovu dostat na místo

Jestli máte doma hlavně bílé ponožky nebo kalhotky, můžete je uchránit při praní tak, že je dáte do speciálních pytlíků, které se poté hodí do pračky. Nebudete muset řešit ztracené ponožky, dobře poslouží také povlak od malého polštářku. Mnoho lidí zápasí také se šňůrkami od tepláků nebo mikin.

Teplákové soupravy jsou oblíbené hlavně u sportovců, ale každý se doma rád cítí pohodlně. Co ale dělat, pokud jste si omylem vytáhli šňůrku? Můžete ji snadno dostat zpět. Stačí k tomu brčko na pití. Konec šňůrky vložte do brčka, čímž ji zpevníte a potom už nebude problém dostat ji do kalhot. Jestli nebude fungovat slámka, můžete vyzkoušet zavírací špendlík.

Zdroj: https://eco-age.com/resources/how-care-your-clothes-and-keep-them-longer/