Young Female Doctor Holds Model Person S Kidney Her Hands Concept Protection Treatment

Nemocné ledviny se ozvou, až když je pozdě. Přesto některé příznaky prozradí, že potřebují pomoc

Ledviny mají v našem těle velmi důležitou roli. Odvádějí spoustu práce, protože regulují hladinu tělesných tekutin a zbavují tělo škodlivin, které by mohly napáchat škodu. Porucha funkce ledvin ale nemusí být na první pohled patrná. Svou tvář ale v zrcadle můžete pozorovat a všimnout si příznaků, které mohou s ledvinami souviset. Jak poznat, že s vaším tělem není něco v pořádku?

Jakou roli hrají v těle ledviny?

Ledviny patří mezi nejdůležitější orgány v těle. Jsou orgánem močového a pohlavního systému, mají vylučovací roli. Ledviny jsou filtrem pro naše tělo, prochází jimi velké množství škodlivin, které pak putují močovým měchýřem ven z těla. Zbaví naše tělo velkého množství vody, regulují také krevní tlak. Onemocnění ledvin pak může být velmi nebezpečné, pokud se nezačne včas řešit.

Pokud nefungují správně, projeví se to především na vaší pleti. V těle se budou hromadit škodlivé produkty, tělo nebude správně fungovat a přímo na ledvinách se mohou projevit první příznaky blížícího se onemocnění. Jak to ale poznat, když si do těla nevidíte? Může poklesnout produkce moči, ale to není jediné. Akutní selhání ledvin je velmi rychlá nemoc, která vás může ohrozit na životě.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké jsou příznaky onemocnění ledvin?

Onemocnění ledvin může způsobit dehydrataci, ale také srdeční selhání. V takovém případě je potřeba vyhledat co nejdříve lékaře. Nemocné ledviny ale mohou být delší dobu bez příznaků, které se pak objeví náhle. Sledovat tak můžete nejen bledou pokožku, ale také se objeví zvracení, slabost nebo únava.

Proto je nutné pozorovat své tělo, a když se chová trochu jinak, musíte zareagovat. Ledviny si bohužel sami nevyléčíte, ale může nějakou dobu trvat, než zjistíte, že se jedná právě o ně. V případě, že se rozhodnete jít k lékaři, nechte si udělat ultrazvuk, na kterém bude vidět zmenšení orgánů. Na obličeji pak problémy s ledvinami poznáte podle červeného horního rtu nebo zarudlých uší.

Zdroj: https://www.kidney.org/news/ekidney/august14/10_Signs_You_May_Have_Kidney_Disease