tasty-coffee-white-cup

Neobvyklá kombinace kávy a citronu příjemně překvapí. Napomůže hubnutí i krásné pokožce

Káva je základem dne mnoha lidí. Dokážete si představit, že byste ji ochutili citronem? Ačkoli se jedná o poměrně neobvyklou kombinaci, má mnoho zdravotních výhod. Obě složky mohou dohromady podpořit proces hubnutí a zlepšit stav pokožky.

Jak si dopřát kávu s citronem

Abyste si kávu s citronem vychutnali, musíte ji pít ve správném poměru. Stačí si uvařit šálek oblíbené kávy o objemu asi 240 mililitrů a přidat do něj několik kapek citronové šťávy. Přísady promíchejte, aby se lépe spojily. Do kávy můžete přidat i plátek citronu a účinek bude úplně stejný.

Při pití kávy s citronem je třeba mít na paměti několik věcí. Zaprvé obecně panuje přesvědčení, že kombinace těchto dvou produktů pomáhá proti kocovině, což bohužel není pravda. Účinek může být právě opačný, protože káva působí močopudně, proto nás může ještě více dehydratovat. Citron naopak obsahuje spoustu stopových prvků, které nás po náročné noci mohou posílit.

Zdroj obrázku: Freepik

Obě složky mají pozitivní vlastnosti

Káva i citron mají mnoho zdraví prospěšných vlastností a podporují činnost organismu. Káva je zdrojem kofeinu, který dodává energii a stimuluje tělo k většímu výkonu. Kyselina chlorogenová obsažená v kávě má navíc antibakteriální a protiplísňové účinky. Citron je zase bohatý na vitamin C, který posiluje imunitu a čistí tělo od toxinů.

Antioxidanty obsažené v citronu pomáhají naší pleti proti předčasnému stárnutí. Kromě toho vitamin C stimuluje tvorbu kolagenu. Tento protein pomáhá naší pokožce být hladší a pružnější. Na druhou stranu kyselina chlorogenová obsažená v kávě hydratuje pokožku a zlepšuje její prokrvení.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/coffee-with-lemon