Girl Suffering From Pain Heat Woman With Heatstroke Having Sunstroke Summer Hot Weather Dangerous Sun Girl Sunshine Headache Feeling Bad Person Holds Hand Head

Nepodléhejte návalům horka, bojujte s nimi. Je to snazší, než se zdá

Návaly horka jsou nedílnou součástí života mnoha lidí. Většinou se objeví zcela nečekaně, například když jste ve stresu, čekáte důležitou schůzku nebo jimi ženy trpí při přechodu. Není to jednoduché a návaly horka mohou hodně zkomplikovat život. Proto je dobré vědět, jak můžete zmírnit jejich příznaky.

Návaly horka zmírníte mátou

Představíme tři způsoby, kterými zmíníte návaly horka a uleví se vám. Prvním z nich je vyvíjení tlaku. Palec pravé ruky stiskněte na bodu na vnitřní straně levého předloktí. Je to místo těsně nad zápěstím (uprostřed). Každé dva dny pak dělejte malé pohyby po dobu dvou minut. Díky tomuto cvičení budete mít návaly horka méně často a navíc snížíte i noční pocení nebo stavy, které nedokážete ovládnout.

Zkusit můžete i bylinky, například mátu. Tu můžete snadno inhalovat, a tím se zbavit nejen návalů horka, ale také jiných stresových příznaků, které se mohou objevit. Nebo stačí koupit mátový olej, a ten nakapat na bavlněný kapesník. Poté už stačí několikrát denně si k němu na několik vteřin přičichnout. Můžete využít také čerstvé listy, pokud si mátu pěstujete doma na parapetu.

Zdroj obrázku: Freepik

Dejte si tučné ryby, které vás zbaví návalů horka

Samozřejmě se zaměříme také na potraviny, které jsou důležité. Jsou jimi tučné ryby, které zaručí, že bude vaše tělo zdravé a v rovnováze. Ryby byste měli jíst alespoň 3× týdně, ale mnoho lidí to tak nemá z různých důvodů. Pro ženy, které zrovna procházejí menopauzou, mohou být návaly horka velmi nepříjemné.

Proto je vhodné stravovat se zdravě a vyváženě. Dejte si lososa, tresku nebo makrelu. Ryby můžete přidat do různých druhů salátů, například s fenyklem, celerem a jablkem. Fantazii se meze nekladnou, důležité je, že si rybu dáváte. Dopřejte si také dostatek ovoce a zeleniny a kvalitních bílkovin. Pravidelně sportujte a uvidíte, že návaly horka postupně zmizí.

Zdroj: https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/hot-flashes/diagnosis-treatment/drc-20352795