Woman Holding Her Crotch Lower Abdomen Tissue Toilet Paper Roll

Nepříjemná zácpa má jednoduché řešení. Stačí zařadit potraviny, které střeva rozpohybují

Zácpa je velkým problémem pro mnoho lidí a možná s ní také bojujete již řadu let. Věřte, že se nemusíte spoléhat pouze na léky. Pokud nechodíte na záchod pravidelně, přidejte do svého jídelníčku několik jednoduchých potravin a zbavíte se tohoto nepříjemného zdravotního problému, který mimo jiné ovlivňuje i vaši náladu a množství energie, které máte během dne. Vyzkoušejte několik osvědčených triků a uvidíte, který pro vás bude nejlepší.

Kysané zelí a rybíz

Neprůchodnost střev působí nedostatek vlákniny ve stravě, kterou pravidelně konzumujete. Šťáva z kysaného zelí účinně dodává vlákninu a živé bakteriální kultury, které zlepšují činnost střev a zároveň váš trávicí systém hydratují. Když každý den vypijete alespoň půl sklenice této tekutiny, budete se zaručeně cítit mnohem lépe a vaše střeva budou konečně fungovat na plné obrátky díky dostatečnému množství vlákniny.

Zdroj obrázku: Freepik

Rybíz je skvělé ovoce, které bohužel mnoho lidí podceňuje a vynechává ze své stravy. Pokud máte možnost vypěstovat si domácí rybíz, udělejte to. Hodně tím pomůžete svým střevům. Nezáleží přitom na odrůdě, kterou si zvolíte. Červený, černý i bílý obsahuje velké množství vitamínů, minerálů i vlákniny. Máte-li sklony k zácpě, vypijte kompot hodinu před hlavním jídlem, aby trávicí systém začal pracovat správně.

Heřmánek a kefír

Heřmánek je zázračnou bylinkou, kterou můžete používat na mnoho zdravotních problémů. Nálev z květů heřmánku působí při pravidelném pití velmi mírně, ale může vám hodně pomoci ke zdraví. Každý večer vypijte sklenici tohoto nálevu, a pokud nemáte rádi heřmánek, sáhněte po meduňce, kmínu nebo ostropestřci, které budou mít stejné účinky.

Kefír obsahuje úžasné bakteriální kultury, které pomohou střevům, aby správně fungovaly bez ohledu na to, co obvykle jíte. Vypijte půl sklenice kefíru ráno se snídaní, abyste jemně stimulovali svůj trávicí systém, který se pravděpodobně ještě neprobudil. Uvidíte, že kefír pomůže a nastartuje vaše tělo.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/digestive-health/how-to-make-yourself-poop