Nepříjemné vedlejší účinky epilace. Podrážděnou pokožku zklidní přírodní prostředky z kuchyně

Vrostlé chloupky, svědění kůže a vyrážka podobná skvrnám jsou nejčastějšími příznaky podráždění po epilaci. Místo investic do uklidňujících přípravků stojí za to, vyzkoušet domácí léky. Můžete k tomu použít produkty, které máte běžně ve své kuchyni. A přitom vaší pokožce velmi pomohou a nebudete se po estetickém procesu cítit nepříjemně.

Depilace může být náročná

Depilace je většinou zdlouhavá a časově náročná, ale může také způsobit mnoho nepříjemných následků, jako je svědění, pálení a nevzhledná vyrážka. Podrážděná a svědící kůže může znatelně ovlivnit kvalitu života. Může to mít přitom hned několik důvodů. Absence holicího přípravku, pohyb strojku ve špatném směru nebo používání tupých čepelí, stejně jako nadměrný spěch, který také zvyšuje riziko podráždění.

Zdroj obrázku: Pixabay

Nemusíte nepříjemnými následky vždy trpět. A není ani nutné hned spěchat do nejbližší drogerie nebo lékárny pro speciální zklidňující přípravky. Mohou se totiž nacházet ve vaší lednici a kuchyňských skříňkách. Jednou z nejúčinnějších domácích kosmetik je jablečný ocet, který má protizánětlivé a antiseptické vlastnosti. Proto má uklidňující účinek na podrážděnou pokožku.

Spolehněte se na přírodní složky

Kyselina citronová v jablečném octu urychluje buněčný obrat a pomáhá se zbavit chloupků. Odborníci doporučují vyzkoušet kombinaci jablečného octa a černého čaje. Nejprve namočte vatový tampon v octě, potřete s ním bolavé místo a nechte zaschnout. Poté proces zopakujte, ale s vychladnutým černým čajem. Tento postup můžete provádět několikrát denně, jak budete potřebovat.

Zdroj obrázku: Pixabay

Dalším účinným způsobem, jak se zbavit červené a svědivé pokožky, je jemný přírodní peeling z medu, cukru a kokosového oleje. Med i kokosový olej mají uklidňující účinek. Stačí smíchat čtyři lžíce kokosového oleje, lžíci medu a tři lžíce hnědého cukru. Směs naneste na pokožku jemnými krouživými pohyby a po 10 minutách opláchněte vlažnou vodou.