open-fridge-full-fruits-vegetables-drinks

Nepříjemný zápach zmizí z lednice jednoduše a jednou provždy. Stačí aplikovat několik snadných triků

Podle toho, jak skladujete potraviny v lednici, z ní budou vycházet různé vůně. Kvůli chybám, které většina lidí dělá, se z ledničky může linout nepříjemný zápach. Stačí přitom dodržovat jednoduchá pravidla. Například taková, že každá potravina má v lednici své místo, a také to, že uzeniny a sýry je potřeba vložit do plastové nebo skleněné nádoby, která nebude pouštět pachy.

Jak se pomocí jednoduchých metod zbavit zápachu?

Prvním krokem k eliminaci zápachu v lednici je odstranění potravin, které jsou prošlé nebo je nestihnete zkonzumovat. Generální čištění lednice byste měli provádět každé dva až tři týdny. Jídlo dávejte do lednice do správných přihrádek a polic. Uzeniny a sýry vložte do nádob, a pokud je budete nechávat v obalech, papírové budou lepší než igelitové pytlíky.

Zelenina, kterou necháte v sáčcích, se bude rychleji kazit. Proto ji nechce volně ležet v šuplíku, do kterého patří. Potraviny byste nikdy neměli dávat k zadní stěně, protože by mohly snadno přimrznout. Pokud i přesto bude z lednice cítit nepříjemný zápach, bude potřeba ji vyčistit. To můžete udělat jednoduchým způsobem.

Zdroj obrázku: Freepik

Lednici rozmrazte a vyčistěte domácími prostředky

Nejdříve vyndejte všechny potraviny, nechte lednici rozmrazit a poté použijete roztok, který si sami připravíte. Bude k tomu stačit pouze voda a octem, které namíchejte v poměru 1 : 3. Místo octa pak můžete použít i jedlou sodu nebo citronovou šťávu. Vnitřek chladničky důkladně vyčistěte, abyste se zápachu zbavili. Nakonec ledničku vysušte. Pokud zápach přetrvává, postup opakujte.

Ocet můžete nastříkat do lednice i pomocí rozprašovače. Zápachu můžete zabránit také jinými způsoby. Stačí dát do misky usušenou kávovou sedlinu, která pohlcuje pachy. Zápach neutralizuje také jedlá soda nebo kousek jablka, citronu nebo pomeranče. Použít můžete také vanilkový extrakt, do kterého namočte vatový tampon.

Zdroj: https://www.consumerreports.org/refrigerators/how-to-get-rid-of-funky-refrigerator-smells/