sleep-1209288_1920

Nespavost souvisí se špatným životním stylem, několik změn přinese klidný spánek

Většinu dnešní populace trápí nespavost. Neklidný spánek je způsoben hektickým životem plným stresu a spěchu. Vlivem těchto aspektů člověk nedokáže uklidnit svou mysl, aby mohl nerušeně a klidně usnout. Vyzkoušejte skvělé a účinné tipy, usínejte klidně a užijte si nerušený spánek.

Základem je nastavení denního rytmu

Mezi lidmi je v běžném povědomí, že člověk by měl optimálně spát po dobu 7 až 9 hodin každý den. Naše tělo i náš životní styl je naučený na určitou formu denního rytmu, podle kterého se řídí. Navíc v každém věku přichází od těla signál na nutnost spánku v různých časových intervalech. Ne nadarmo se dítě v pubertálním věku snaží vyspávat co nejdéle, naopak důchodci se probouzí velmi časně.

Čím je lidské tělo starší, tím méně spánku vyžaduje. I přesto by se denní spánek měl pohybovat alespoň kolem 6 hodin. Snažte se na toto pravidlo myslet a nastavit si svůj životní styl tak, abyste každý den spali alespoň tuto minimální dobu. Vaše usínání bude po nějaké době mnohem lepší.

Zdroj obrázku: Pixabay

Za nespavost může váš životní styl

Za problémem s nespavostí nebo usínáním může pravděpodobně neschopnost odpočívat. Kolem nás je v dnešní době mnoho podnětů ke stresu a překonávání svých limitů. Zkuste každý večer alespoň hodinu před usnutím vypnout televizi i mobil a věnujte se klidnému odpočinku nebo činnostem, které nepotřebují zvláštní aktivitu.

Skvělým tipem je například horká uklidňující sprcha nebo lázeň ve vaně, která uklidní vaši mysl a uvolní celé tělo. Odplavíte z těla veškerý stres a mnohem lépe se vám bude usínat. Pokud se rozhodnete pro klidnou a ničím nerušenou koupel, můžete do vody přidat oblíbený aromatický olej, který ještě více podpoří vaši klidnou mysl.

Zdroj obrázku: Pixabay

Důležitý je čerstvý vzduch v ložnici

Pro klidný a pohodlný spánek je nutné myslet ještě na několik aspektů. Jedním z nich je čerstvý vzduch. V ložnici by nemělo být příliš velké teplo nebo dusno. Ještě předtím, že půjdete spát, otevřete okno dokořán a pusťte do místnosti čerstvý a chladný vzduch, vaše usínání bude mnohem příjemnější.

Druhým aspektem je také pohodlí vaší postele. Dbejte zejména na kvalitní matraci, která zaručuje polovinu úspěchu při vašem spánku. Vaše ložní prádlo by mělo být příjemné a v zimě trochu hřejivé, abyste se cítili po celou noc komfortně. Nepořizujte si příliš vysoké polštáře, velká vrstva pod hlavou zapříčiní ztuhnutí krční páteře, kvůli které vás hned od rána bolí celý krk.