girl-1733352_1280

Nespavost trápí stále více lidí, přitom jsou jednoduché způsoby, jak si pomoci

Každý den čelíme mnoha podnětům. Hodně pracujeme a tempo života se stále více zvyšuje. Jsou na nás kladeny čím dál vyšší nároky, což na nás působí stresově. I když se na konci dne cítíme unavení, mnoho lidí má dlouhodobé potíže se spánkem a nespavost se čím dál více prohlubuje. A jak jistě víte, nedostatek spánku vede ke snížené imunitě, chronickému onemocnění, a to nemluvě o produktivitě, která mizí jako lusknutím prstu. Jak se s takovou nespavostí vypořádat pomocí přirozených způsobů? 

Odpočívejte

Potíže se spánkem jsou úzce spojené s různými každodenními podměty, stresem a přepracovaností. Proto je důležité, abyste si během dne našli čas i na odpočinek. Může to být oddech u klidného filmu, přečtení knihy, horká koupel, cvičení jógy či jiný způsob odpočinku. Jsou různé způsoby, jak si během dne odpočinout. Myslete také na pravidelnost a tyto rituály provádějte každý den.

Zdroj obrázku: Pixabay

Elektronické zařízení

Používání elektronického zařízení před spaním patří mezi nejhlavnější spouštěče nespavosti. Modré světlo generované obrazovkami těchto elektronických zařízení má na náš mozek stimulující účinky. Proto pokud se chystáte spát, doporučujeme alespoň hodinu před spaním nepoužívat telefony, tablety, televize a jiné. 

Jídlo před spaním

Poslední jídlo, které si dopřejete před spánkem, je velmi důležité. Z velké části ovlivní vaše usnutí. Proto bychom měli jíst dvě hodiny před spaním. A jídlo, které sníte, by mělo být lehké a pro tělo jednoduše stravitelné. Nejvhodnější bude, když si dopřejete zeleninový salát s celozrnným chlebem. Také byste neměli pít alkohol před spaním, má negativní vliv na klidný a kvalitní spánek.  

Teplota v ložnici

Dalším důležitým faktorem pro dobrý spánek je teplota v ložnici. Přiměřená teplota zajistí kvalitní a ničím nerušený spánek. Pokud máte v ložnici velké teplo nebo příliš sucho, budete se budit. To stejné platí i pro matrace. Ta by měla být prodyšná a měla by správně podporovat držení těla.

Zdroj: https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/adult-health/in-depth/sleep/art-20048379