young-woman-shaving-her-legs-sitting-bed-home-hair-removal-unrecognizable-woman

Netradiční metodu odstraňování chloupků si oblíbily ženy po celém světě. O pokožku zároveň pečuje

Pokud patříte mezi ženy, které si potrpí na to, jak vypadají, tak si určitě holíte chloupky nejen na nohou, ale také v podpaží nebo tříslech. Existuje spousta metod, záleží jen na vás, jakou si vyberete. Některé ženy využívají holení, jiné si chloupky depilují. Někdy je ale pokožka příliš citlivá a žiletka může nohám nebo podpaží ještě více ublížit.

Objevte metodu, která není drahá a zároveň nebude bolet

Množství chloupků na našem těle se liší podle toho, jakou máme hormonální aktivitu. Záleží také na genetické predispozici. Stále více žen ale hledá prostředek, kterým se snadno chloupků zbaví, a zároveň tím nebudou trpět. Citlivé oblasti, jako jsou třísla nebo podpaží, může holení žiletkou poškodit. V drogeriích si sice můžete koupit speciální krémy nebo pásky, které působí bezbolestně, ale můžete si pomoci i jinak.

Vyzkoušet můžete směs, kterou si vyrobíte z obyčejné kurkumy. Mnoho krémů z drogerií obsahuje chemické látky, které nejsou vhodné pro naše tělo. Pokud ale vyzkoušíte kurkumu, už nebudete chtít jinak. Depilace kurkumou patří mezi orientální metody odstraňování chloupků, které používají ženy v Asii. Koření má antibakteriální vlastnosti a zabraňuje růstu nových chloupků. Pokud ji budete používat pravidelně, oslabí chloupky a také odstraní odumřelé buňky. Vaše pokožka se tak bude rychleji regenerovat a bude vypadat zdravě.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyrobte si depilační krém z kurkumy

Všechny suroviny, které budete potřebovat, jsou levné a seženete je ve všech obchodech. Připravte si lžíci kurkumy, 2 lžíce cizrnové mouky, 1/2 hrnku mléka a lžíci čistého jogurtu. Všechny ingredience smíchejte a vytvořte z nich hladkou hmotu. Před nanesením samotné pasty je nutné vyčistit pokožku, kterou budete chtít depilovat. Směs nanášejte ve směru růstu chloupků. Směs pak nechte 20–30 minut zaschnout.

Poté proveďte masáž, aby byl účinek přípravku ještě intenzivnější. Pastu odstraňte vatovým tamponem, který namočte v teplé vodě. Účinek ale nebude vidět hned, je potřeba tento postup opakovat čtyřikrát týdně. Můžete zkusit také jiné druhy krémů, pokud neseženete některou z ingrediencí.

Zdroj: https://www.scienceofpeople.com/friendzone/