Neutrácejte za krémy proti celulitidě, zkuste potraviny které pomohou lépe

Strašák, který straší mladé i starší ženy? Ano, je to celulitida. Celulitida je nahromaděný tuk pod kůží, který vytváří především na stehnech a hýždích nehezké “dolíčky”. Mnoho žen kvůli tomuto estetickému problému má o své o sobě pochybnosti a ztrácí tak na svém sebevědomí. Jestliže i vy patříte mezi tyto ženy, zkuste projevy celulitidy zmírnit pomocí potravin, které prospějí vašemu celkovému zdraví.

Potraviny v čele proti celulitidě

Celulitidu má každá žena. Ovšem, některá v dřívějším věku, některá v pozdějším. Celkově je celulitida spojená s nadváhou či vyšším věkem, špatnou životosprávou a nedostatkem pohybu. Také je bohužel nepravděpodobné, že žena, která již tyto potíže má, se jich nadobro nezbaví. Ať už krémy či čímkoli jiným. Celulitídu můžete držet na uzdě pomocí několika potravin, které zlepší elasticitu a celkově pevnost kůže. 

Voda s citronem

Citron by neměl chybět v žádné domácnosti. Jedná se o perfektní ovoce, které detoxikuje tělo, osvěží, a navíc způsobuje neutrální pH v organismu a hydratuje pokožku. Což lidé s celulitidou potřebují. Veškeré minerály a vitamíny obsažené v citronu pomáhají v těle obnovovat buňky, které přispívají dobrému vzhledu a zdraví pokožky, čímž se stává dokonalým bojovníkem proti celulitidě. 

Bylinky

Mezi bylinky pomáhající s kůži patří petržel a vynikající koriandr. Petržel detoxikuje a pomáhá ledvinám odvádět toxiny močí. Vitamíny v petrželi podporují tvorbu kolagenu a omlazují pokožku. Také koriandr patří mezi detoxikační bylinky, které z těla vylučují těžké kovy bránící pokožce v regeneraci.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Pomeranče

Pomeranč je bohatý na vitamín C, a vitamin C je známý pro tvorbu kolagenu v těle, který zpevní pokožku a zároveň zabrání nadměrnému stárnutí, proto byste si jej měli dopřát každý den. Neobsahuje pouze vitamin C, ale také vitamin B1, B2, dále kyselinu listovou, velké množství vlákniny, fosfor, měď a draslík.

Luštěniny

Především fazole, které zabraňují hromadění tuku a obsahují velké množství rostlinných bílkovin, jsou skvělým bojovníkem proti celulitidě. Je také velmi důležité se zmínit o vysokém obsahu hořčíku, jenž je důležitý pro tvorbu hormonu štěstí, tedy neurotransmiteru serotoninu, bojující s psychickými poruchami. 

Vejce

Vejce, poslední dobou velmi diskutovaná potravina. Abychom vejce uvedli na pravou míru – obsahuje velké množství vitamínů, jako je B12, A, D, E, K a minerálů. Můžeme tedy vejce považovat za plnohodnotnou potravinu. Pravidelnou konzumací vajec, zajistíte tělu dostatek kolagenu, který přispívá k pružnosti a pevnosti kůže. Vitamin A je známý jako antioxidant omlazující buňky. Stejně jako předchozí potraviny obsahující kolagen, má i česnek nezastupitelnou roli v oblasti elasticity kůže. Obsahuje totiž taurin a kyselinu lipoovou, které jsou známé pro svou moc obnovující již poškozený kolagen.