Nevábný dech je nepříjemný a odpuzuje. Je na čase ho osvěžit

Někteří lidé mají špatný dech, i když se o svou dutinu ústní starají tak, jak mají. Pomocí jednoduchých triků si mohou ti, které tento problém trápí, malinko ulevit, především na veřejnosti nebo když s někým mluví. Nikomu není příjemný kontakt s člověkem, který nemá svěží dech.

Konzumujte potraviny, které osvěží ústní dutinu

Mezi potraviny, které vyčistí váš dech, patří například grapefruit. Stačí konzumovat mezi jídly jako svačinku jeden nebo dva kousky. Jeho hořkost stimuluje slinění, a to zaručí menší produkci špatného dechu. Pokud si ho ale posypete cukrem, odstraníte jeho hořkost a nebude tak účinný. Použít můžete také pomeranč, který bude mít podobné účinky. Navíc je toto ovoce bohaté na vitamin C, který zvyšuje produkci slin. Pokud si dopřejete česnek, můžete ho zapít mlékem, které neutralizuje jeho zápach.

Skvělé jsou také okurky, rajčata nebo polévky z pyré, které mají vysoký obsah vody. Ochutnejte i ovocné sorbety a k obědu si popřejte krémovou polévku. Žvýkat můžete petrželové listy nebo další bylinky, jako je rozmarýn, kardamom nebo kmín. Žvýkáním zvýšíte produkci slin a osvěžíte si dech. Na noc si dopřejte obyčejnou vodu s citronem. Sliznice bude ráno sušší a citron dostane do pohybu slinné žlázy.

Zdroj obrázku: Pixabay

Špatný dech může ovlivnit kvalitu života

Kvůli špatnému dechu si budete těžko hledat přátele nebo dokonce partnera. Proto sledujte příznaky špatného dechu a pokud víte, že ho nic neovlivní, nebojte se navštívit lékaře, který pomůže a poradí.

Příčinou špatného dechu může být nevhodně zvolená strava. Česnek, cibule či mastná jídla mohou způsobit, že váš dech bude cítit. V dutině ústní zůstávají bakterie, které mají žně, pokud vám v ústech zůstanou zbytky jídla. Jestliže si navíc nečistíte zuby pravidelně, bakterie v ústech způsobí nejen špatný dech, ale také zubní kámen nebo kaz.

Zdroj: https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/bad-breath/diagnosis-treatment/drc-20350925