Wooden Shelves Pantry Food Storage Grain Products Storage Jars

Nevítaní motýlci jsou hrozbou pro každou kuchyni. Vyžeňte je jednou provždy

Potravinoví moli mohou být velmi nepříjemnými návštěvníky, kterých se budete jen těžko zbavovat. Bohužel si je domů můžete přinést už z obchodu, mnohem častější variantou ale je, že vám doma vlétnou například do otevřené mouky nebo jiných sypkých potravin. Nepohrdnou ale ani čokoládou. Bohužel nevýhodou je, že napadené potraviny budete muset vyhodit, a nejen to.

Jak proti molům bojovat?

Vyhozením daných potravin to bohužel nekončí. Musíte pečlivě vyčistit veškeré poličky a skříňky, ve kterých jste potraviny měli uskladněné. Nejlépe uděláte, když skříňky odstěhujete ode zdi, abyste se dostali i do nejmenších prostor. Použijte k čištění mýdlovou vodou, otřete povrchy hadříkem, který namočte v roztoku octa a do něho můžete přidat například citrusový olej, který moly odpudí. Hřebíčkový olej bude působit stejně, použít můžete i ten.

Pokud nemůžete odtáhnout nábytek, můžete si pomoci obyčejným fénem na vlasy. Horký vzduch vyčistí všechny štěrbiny, ve kterých se velmi často zdržují larvy molů. Těžko dostupná místa můžete vystříkat octem, stačí ho smíchat s vodou a nalít do rozprašovače. Poté už budete mít jednoduchou práci. Připravit si můžete i různé pasti z potravin, které najdete doma.

Zdroj obrázku: Freepik

Co bude proti molům fungovat?

Stačí nalít do mělké misky nebo podšálku trochu jablečného octa, fungovat bude také suché víno. Jejich vůni totiž potravinoví moli milují, a pokud jste se úklidem nezbavili veškerého hmyzu, ten přeživší se nechá do pasti nalákat a následně se utopí. Kromě octa a vína budou fungovat také citrusy, jejich vůně je naopak odpudí.

Zkuste použít také plátky citronové, pomerančové nebo limetkové kůry, které naaranžujte nejen do skříněk, ale také do míst, ve kterých se mohou moli zdržovat. Můžete vzít i celý kousek citrusu, zapíchat do něj hřebíček a pověsit ho na teplé místo, aby takto uschnul. Když do citrusů přidáte ještě bobkové listy nebo drcené kaštany, výsledek bude zaručený.

Zdroj: https://todayshomeowner.com/how-to-get-rid-of-pantry-moths-and-larvae-in-your-kitchen/