Nevzdávejte se nošení vysokých podpatků. Díky několika trikům v nich vydržíte celý večer

Večírek na vysokých podpatcích – to je noční můra všech žen. Každá z nás se občas krásně oblékne a vytáhne lodičky. Když si však představíte, že v nich máte být celý večer, nebo dokonce celou noc, je nutné myslet na to, jak svým nohám co nejvíce ulevit, aby tuto noc „přežily“. A na to existují jednoduché triky.

Podpatky podtrhnou sex-appeal ženy, ale již po několika minutách mohou nohy bolet

Prvním pravidlem je, že boty nikdy během večera nesundávejte. Uleví se vám sice na pár minut, ale otok nohou se může zvětšit, což znamená, že boty už zpátky na nohu nenavléknete. Jestli jste si na večírek koupila nové boty, je nutné se v nich projít alespoň chvilku doma, aby si na ně nohy zvykly, zvlášť pokud se jedná o lodičky na vysokém podpatku. Vyhnete se tak možným puchýřům.

Zdroj obrázku: Freepik

Lodičky by se neměly nosit na bosé nohy, i když to tak mnoho žen dělá. Hlavní je pořídit si správnou velikost bot, aby nikde netlačily a také aby vám z nich noha nevyklouzla. V každém obchodě by vám měli nabídnout vyzkoušení, ať vidíte, jestli v nich dokážete správně chodit a nebolí vás každý krok.

Pomoci mohou ortopedické vložky nebo boty na platformě

Jestli nelpíte na tom, že musí mít jehly, můžete si pořídit boty na platformě. Budete se cítit pohodlněji než při nošení klasických lodiček, ale elegantnosti to neubere. Můžete používat také krémy na nohy, který změkčí chodidla i vnitřek boty. Nebudete mít odřené nohy a zabráníte dalšímu podráždění.

Zdroj obrázku: Freepik

Ortopedické vložky zase poskytují lepší oporu pro nohy, a tak vydržíte v lodičkách mnohem déle. Většinou jsou vyrobené z materiálu, které je měkký a přizpůsobí se noze. Doporučuje se každému, kdo má problémy například s nedostatečně vyvinutou klenbou nebo jinými zdravotními problémy. Můžete je tak nosit do různých druhů bot. Pokud máte pocit, že vás nohy v lodičkách bolí i přes veškeré úsilí, mějte po ruce klasické tenisky, které si na konci večera obujete.

Zdroj: https://brightside.me/inspiration-girls-stuff/14-pieces-of-advice-to-survive-a-whole-day-wearing-high-heels-558060/