Nezatěžujte své vlasy a vyrobte si domácí přírodní šampon

Toužíte po krásných a zdravých vlasech, které budou plné objemu? Časté mytí klasickými šampony, které jsou plné silikonů, a další nejrůznější chemie většinou příliš nepomáhá. Naopak dochází k tomu, že jsou vlasy vysílené a zbytečně ztrácí svůj lesk. Řešení je přitom až neuvěřitelně jednoduché. Vyrobte si přírodní domácí šampon jen ze dvou základních ingrediencí.

Co budete potřebovat pro výrobu domácího šamponu na vlasy?

  • Jablečný ocet
  • Jedlou sodu
  • Trochu vody
  • Malou plastovou lahvičku nebo nádobu
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Postup výroby domácího přírodního šamponu na vlasy

Začněte s jedlou sodou, do které budete postupně přidávat vodu. Konkrétní množství záleží podle toho, jak dlouhé a husté máte vlasy. Pro delší vlasy zhruba po ramena budete potřebovat konkrétně 3 lžíce jedlé sody a k tomu přibližně trojnásobné množství vody. Tuto pastu vmasírujte ideálně do mokrých vlasů. Začínejte u konečků a postupně pokračuje až ke konečkům. Pro nejlepší výsledek nechte působit zhruba tři minuty.

Druhá fáze nastává hned po opláchnutí směsi z jedlé sody. Vlasy zbavte všech možných pozůstatků sody a připravte na oplach jablečným octem. Jeho úkolem je oživení barvy a přirozená neutralizace pH na povrchu vlasů. Pro lepší vůni přidejte trochu tinktury z levandule, máty nebo šalvěje. Lehkou masáží vlasů dosáhnete toho, že se ocet dostane ke všem částem.

Jak se dále starat o vlasy?

Aby to bylo pro vlasy opravdu zdravé, dodržujte další opatření. Po umytí je nechte přirozeně uschnout, protože fénování horkým vzduchem poškozuje strukturu vlasu a může způsobovat větší lámavost. Opatrně postupujte také při česání, kdy volte jemné tahy po směru růstu vlasů. Vyberte si šetrný kartáč. Pomocí pro zdravé a krásné vlasy je zdravý jídelníček s dostatkem vitamínů a minerálů. Když k tomu přidáte mytí s vlastním přírodním šamponem, nádherná hříva vlasů na sebe nenechá dlouho čekat.