Red Haired Woman Analyzes Data Makes Accounting Report

Nezbláznit se z moderního světa je někdy náročné. Dopřejte si pauzu a vypněte

Dnešní moderní svět je sice skvělý tím, že nám v mnohém usnadňuje život, na druhou stranu je v něm jednoduché se ztratit. Ze všech stran na nás vyskakují různé informace, recepty, zprávy a novinky a je velmi těžké tomu zabránit. Jak se z moderního světa nezbláznit a co udělat pro to, abychom si od všech těch vymožeností odpočinuli?

Zapomeňte na stres a před spaním nepoužívejte telefon

Každý už ví, že je nutné se před spaním oprostit od veškeré techniky. To znamená hodinu předtím, než půjdete spát, se vzdát televize, telefonu a dalších zařízení, která by mohla ovlivnit činnost mozku. Právě mozek pracuje neustále, proto je nutné mu alespoň přes noc dopřát trochu klidu. Popovídejte si s partnerem, proberte věci, na které nemáte normálně čas, dejte si víno a zapalte si svíčku. Můžete si také chvilku číst. Během mluvení s ostatními se soustřeďte jen na ně a mobilní telefon vůbec neberte do ruky.

Díky tomu, že nebudete pořád koukat do telefonu, možná zjistíte, kolik témat nemáte ještě probraných a co všechno se můžete jeden o druhém dozvědět. Velmi důležité je tomu druhému naslouchat a nerozptylovat se věcmi, které v tu chvíli vůbec nejsou podstatné. Můžete si udělat také seznam oblíbených lidí. Nemusí to být lidé kolem, ale třeba i osoby, které jsou něčím výjimečné – spisovatelé nebo herci.

Zdroj obrázku: Freepik

Vzpomeňte si na přírodu a najděte zklidnění

Pokud pracujete v kanceláři, určitě se rádi uděláte výlet nebo procházku do přírody. Ta má totiž velkou moc. Ulevíte si nejen fyzicky, ale hlavně psychicky. Ticho vás donutí přemýšlet o všem možném a možná přijdete na řešení něčeho, nad čím tápete už delší dobu. Stačit bude přitom několik minut chůze denně. Pokud máte doma psa, máte napůl vyhráno. Zvířata mohou také mnoha lidem zpříjemnit den. Rozhodně lepší varianta než si sednout k televizi.

Jednou za čas také vypněte své mobilní telefony a zapomeňte na práci na počítači. Jeďte s partnerem na wellness nebo se nechte zviklat svými přáteli a vyrazte na společnou akci, na kterou budete dlouho vzpomínat. Vzpomínky si ale nechte uchované pouze ve vaší paměti. Mobilní telefony a notebooky sice mohou skvěle posloužit, pokud jich je ale moc, našemu zdraví mohou jen škodit.

Zdroj: https://www.dw.com/en/trick-your-brain-to-stop-worrying-and-overthinking/a-54483817