Portrait Young Family

Nezbytnosti, které potřebuje každé miminko

První měsíce s miminkem po porodu jsou velmi náročné pro každou matku. Potřebujete obrovské množství věcí, které musíte nakoupit předem. Základ je oblečení, pleny, výživa, postýlka, ložní prádlo, autosedačka, kočárek, dětská kosmetika, ručník nebo ubrousky. Každá matka potřebuje trochu něco jiného, ale tyto předměty musíte mít neustále po ruce.

Základní výbava oblečení

Podle zkušených maminek toho potřebujete možná méně, než si myslíte. Na první měsíce si připravte 5–8 body a kalhot, 3–4 spací pytle nebo zavinovačky, 5–7 párů ponožek a 1 klobouček nebo zimní čepici podle ročního období. Lékaři doporučují, aby novorozenci spali bez polštáře a deky. Budete proto potřebovat zavinovačky nebo spací pytle.

Bez plenek se neobejdete

Na začátek byste si měli koupit 2–3 balení jednorázových plen, 1–2 balíčky vlhčených ubrousků, 1 lahvičku krému na vyrážku, prací prostředek pro děti, podložku na přebalování a nádobu na špinavé pleny. Jestli zvolíte cestu látkových plen, potřebujete samozřejmě také látkové pleny, případně i speciální kalhotky. Látkových plen byste si měly připravit kolem 40 kusů.

young-tender-happy-mother-hugging-her-newborn-baby-smiling-sitting-bed-morning
Zdroj obrázku: Freepik

Předměty na koupání

Koupel je pro některá miminka příjemná, jiné děti s ní bojují. V každém případě potřebujete vaničku, pár dětských žínek, ručníky s kapucí, houbu, dětské mléko a sprchový gel pro děti. Velmi pohodlná je také podložka do vany, na kterou miminko položíte během koupele. Existují také koupací kyblíky, takže nemusíte mít vyloženě vaničku, jestli máte doma málo místa.

Další věci, které musíte mít po ruce

K tomuto seznamu potřebujete ještě pár věcí. Dudlík, odsávačku na nos, digitální teploměr nebo dětské nůžky na nehty. Připravit se musíte také na spánek, takže pořiďte postýlku, kvalitní matraci pro miminka, prostěradla, voděodolný potah na matraci a případně i dětskou chůvičku. Na krmení se vám budou hodit látkové pleny, lahvičky, kartáč na lahve, kojicí polštář, odsávačka mateřského mléka nebo umělá strava v případě, že nebudete kojit.

Zdroj: https://www.verywellfamily.com/bare-necessities-basic-baby-needs-293962