Nikdo je nevidí rád, ne vždy jim ale lze předejít. Zjistěte, co vystouplé žíly znamenají

Všichni máme v těle žíly. Je jich mnoho a často je problém nějakou najít, když jdeme na odběr krve. U některých lidí se ale nachází na povrchu kůže a jsou viditelné. Tento jev má hned několik příčin. Mnoha lidem vadí, když jsou žíly vidět, protože to nevypadá hezky. Když zjistíte příčinu, budete tomu moci do budoucna předcházet a tohoto problému se zbavit.

Příliš mnoho posilování nebo stresu

Posilování a cvičení mají mnoho zdravotních výhod. Při cvičení rychleji proudí krev v žilách a stoupá krevní tlak. To je důvod, proč se žíly dostávají více na povrch. Když přestanete na nějakou dobu posilovat, žíly samy zmizí a budou opět neviditelné jako dřív.

Čtěte také:  Chia semínka jsou ideálním doplňkem v těhotenství i během stresu. Oblíbený chia pudink připravíte během chvíle

Stres často souvisí s vysokým tlakem. To je další důvod, proč máte vystouplé žíly. Jakmile máte v těle hodně kortizolu (stresového hormonu), tento stav se může objevit. Souviset mohou také s vyšší hmotností, která přichází se stresem, protože se ho často snažíme zajíst.

Zdroj obrázku: Freepik

Genetika, věk nebo křečové žíly

Jednoduché vysvětlení pro vystouplé žíly nemusí být jen věci, které můžete ovlivnit. Možná jde jednoduše o genetiku nebo vyšší věk. Mnoho lidí má přirozeně průsvitnou kůži, takže jsou jim žíly více vidět. U starších lidí také bývají viditelnější, což je naprosto přirozené.

Křečové žíly se nemusí objevit jen na nohou, i když si to hodně lidí myslí. Na začátku tohoto problému se budou křečové žíly projevovat jako vystouplé žíly. Bolesti a další problémy se objeví až později. Příčin tohoto jevu je mnoho a v každém případě byste se měli poradit s lékařem.

Čtěte také:  Když zatoužíte po náhražce kávy, připravte se na výrazně sladší chuť

Vysoké teploty jsou možnou příčinou

Při vyšší teplotě se rozšiřují cévy, což může být někdy bolestivé. Hlavně ale budou vaše žíly viditelné. Krátkodobě se proto mohou objevit i z tohoto důvodu. V horku si můžete všimnout modrých žil u některých lidí. Je to zcela neškodné, i když to může být nepříjemné.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/why-are-my-veins-so-visible-all-of-a-sudden