Bulging Veins Women S Arms

Nikdo je nevidí rád, ne vždy jim ale lze předejít. Zjistěte, co vystouplé žíly znamenají

Všichni máme v těle žíly. Je jich mnoho a často je problém nějakou najít, když jdeme na odběr krve. U některých lidí se ale nachází na povrchu kůže a jsou viditelné. Tento jev má hned několik příčin. Mnoha lidem vadí, když jsou žíly vidět, protože to nevypadá hezky. Když zjistíte příčinu, budete tomu moci do budoucna předcházet a tohoto problému se zbavit.

Příliš mnoho posilování nebo stresu

Posilování a cvičení mají mnoho zdravotních výhod. Při cvičení rychleji proudí krev v žilách a stoupá krevní tlak. To je důvod, proč se žíly dostávají více na povrch. Když přestanete na nějakou dobu posilovat, žíly samy zmizí a budou opět neviditelné jako dřív.

Stres často souvisí s vysokým tlakem. To je další důvod, proč máte vystouplé žíly. Jakmile máte v těle hodně kortizolu (stresového hormonu), tento stav se může objevit. Souviset mohou také s vyšší hmotností, která přichází se stresem, protože se ho často snažíme zajíst.

Zdroj obrázku: Freepik

Genetika, věk nebo křečové žíly

Jednoduché vysvětlení pro vystouplé žíly nemusí být jen věci, které můžete ovlivnit. Možná jde jednoduše o genetiku nebo vyšší věk. Mnoho lidí má přirozeně průsvitnou kůži, takže jsou jim žíly více vidět. U starších lidí také bývají viditelnější, což je naprosto přirozené.

Křečové žíly se nemusí objevit jen na nohou, i když si to hodně lidí myslí. Na začátku tohoto problému se budou křečové žíly projevovat jako vystouplé žíly. Bolesti a další problémy se objeví až později. Příčin tohoto jevu je mnoho a v každém případě byste se měli poradit s lékařem.

Vysoké teploty jsou možnou příčinou

Při vyšší teplotě se rozšiřují cévy, což může být někdy bolestivé. Hlavně ale budou vaše žíly viditelné. Krátkodobě se proto mohou objevit i z tohoto důvodu. V horku si můžete všimnout modrých žil u některých lidí. Je to zcela neškodné, i když to může být nepříjemné.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/why-are-my-veins-so-visible-all-of-a-sudden