Cistit Notebook1

Notebook se denním používáním zanáší nečistotami, pravidelné čištění prodlouží jeho funkčnost

Čím dál více času trávíme před obrazovkami notebooků a počítačů. Někteří lidé používají notebooky jenom pro zábavu, jiní jen pro práci. Zařízení se ale velmi snadno zašpiní a může být ohniskem choroboplodných zárodků.

Čištění je nezbytné pro správné fungování počítače

Notebook byste měli čistit pravidelně. Zbytky jídla, prach a mastné skvrny jsou jeho největším nepřítelem. Mohou poškodit jemné zařízení, prach se může dostat dovnitř mezerami v klávesnici. Než ale přístroj budete čistit, měli byste se na to pořádně připravit. Nachystejte si štětce, vatové tyčinky, hadřík z mikrovlákna, čistič na obrazovky a sprej se stlačeným vzduchem. Před čištěním se musíte ujistit, že je počítač vypnutý.

Zdroj obrázku: Freepik

Znečištěnou a zaprášenou klávesnici je potřeba čistit měkkým hadříkem. Pokud jsou mezery velké, můžete použít vatový tampon. S úzkými mezerami si poradí stlačený vzduch. Mastné skvrny odstraňte pomocí čističe obrazovky, malé množství nastříkejte na hadřík a klávesnici jemně očistěte.

Nezapomeňte na monitor a zaprášené porty

Na monitor použijte čistič obrazovky a měkký hadřík. V případě odolných skvrn postup opakujte. Zaprášené porty jsou velkým ohniskem prachu. K vyčištění je zapotřebí proud stlačeného vzduchu. Buďte opatrní s chladicím systémem. Nejdříve je dobré demontovat kryt. Pokud si nejste jistí, zda to zvládnete, nechte notebook vyčistit profesionály.

Zdroj obrázku: Freepik

Rozhodně byste na čištění notebooků neměli používat nevhodné prostředky, mezi které patří přípravky na čištění oken nebo přípravky na bázi alkoholu. Vyhněte se hrubému drhnutí houbičkou nebo papírovým ručníkem. Takovým způsobem byste mohli poškrábat povrch zařízení. Na monitory ani obrazovky nepoužívejte vodu s přídavkem obyčejného mycího prostředku, ale vždy pouze určené přípravky na obrazovky. Notebook čistěte pravidelně nejen zvenku, ale sledujte také, jak pracuje. I tady je nutné ho občas vyčistit a zbavit ho nežádoucích souborů.

Zdroj: https://www.dummies.com/computers/pcs/how-to-clean-your-laptops-case-screen-and-keyboard/