View Beautifully Decorated Green Kitchen

Nová barva kuchyni promění a dodá jí osobitý styl

Kuchyně je pro většinu žen místem, kde tráví nejvíce času. Barva, kterou zvolíte pro tuto místnost, přispěje k celkové atmosféře nejen kuchyně, ale celého domova. Proto je důležité najít barvu a odstín, který se bude hodit k vaší kuchyňské lince i stylu vašeho interiéru. Poradíme vám pár kombinací, které působí klidně, mírně a nadčasově.

Teplé a neutrální barvy

Tohle je klasika, kterou nemůžete nic zkazit. Světlý základ zajistí, že kuchyňská linka nádherně vynikne. Najděte tóny, jako je krémově bílá, béžová nebo slonová kost. Přidat můžete také trochu pastelových barev, které prostor velmi příjemně osvěží. Přidejte k tomu kuchyňskou linku z přírodních materiálů, dřevěné prvky nebo žulovou pracovní desku.

Moderní a zářivě bílá

Klasická bílá může na někoho působit trochu nudně. Opak je pravdou. Jde o jedinečnou příležitost k tomu, abyste nechali vyniknout samotnou linku. O to více si můžete hrát s úchytkami, designem a povrchovou úpravou kuchyňské linky. Přidat můžete výrazný prvek, např. barevný sporák nebo pár tmavých barev na pracovní desce.

modern-wooden-kitchen-interior-steel-kitchen-faucet
Zdroj obrázku: Freepik

Studené barvy přináší klid na vaření

Modrá, fialová, šedá nebo zelená jsou ideální barvy do kuchyně. Jsou velmi univerzální a můžete k nim snadno zasadit bílou kuchyňskou linku. Vymalovat můžete jen jednu stěnu velmi poutavým odstínem, což přinese zajímavý prvek do celé místnosti. Zkusit můžete popelavě šedou, křídově bílou nebo světle šedomodrou. Tyto odstíny patří mezi velké hity.

Před malováním kuchyni pořádně připravte

Samotné malování vyžaduje trochu přípravy předem. Musíte udělat tři věci. V první řadě utřete ze stěn prach. Potom stěny vyčistěte. Postačí vám k tomu teplá voda a mycí prostředek. Odstraňte mastnotu a všechny nečistoty, které by se mohly dostat do barvy. A nakonec stěny opravte a odstraňte plíseň, jestli se v místnosti nějaká nachází. Potom se můžete pustit do práce s válečkem.

Zdroj: https://www.forbes.com/home-improvement/kitchen/best-kitchen-paint-colors/