O bílý úsměv se zvládnete postarat v pohodlí domova. Snadno a bezbolestně

Zuby potřebuje čas od času vybělit každý z nás. Mnozí chodí kvůli bělení na zubní hygienu, kde nechají spoustu peněz. Nejčastěji je ze zubů odstraňován zubní kámen a různé typy usazenin, jako třeba z kávy. Věděli jste ale, že kvůli bělení zubů nemusíte nikam cestovat ani utrácet vysoké finance? Zuby si pomocí správných a snadných postupů dokážete vybělit sami doma. Zde najdete všechny potřebné informace.

Zdroj obrázku: Freepik

Banánová slupka

Banánová slupka obsahuje mnoho látek, které si dokážou perfektně poradit se zažloutlými zuby. Stačí, když ji nakrájíte na proužky, se kterými se vám bude v ústech dobře pracovat. Vnitřní stranou banánové slupky byste měli potírat zhruba po dobu 2 minut všechny zuby, kterých se nevzhledné zabarvení týká. Tento postup bude velmi vhodný pro zažloutlé zuby po pití kávy a dalších nápojů. Pokud nepotřebujete jen odstranit zažloutlé usazeniny, ale rádi byste podpořili zuby jako takové, chopte se raději kokosového oleje.

Kokosový olej

Kokosový olej je velmi vhodný zejména, pokud se snažíte zvýšit účinky zubní pasty. Je vhodný jak proti zažloutnutí, tak i proti zubnímu kameni a jako prevence zubních kazů. Koupíte ho v jakékoli drogerii, ale využít můžete i potravinářský kokosový olej. Pokud chcete dosáhnout těchto účinků, měli byste si každý den vykloktat ústa jednou čajovou lžičkou čistého kokosového oleje. Kloktejte alespoň půl minuty, ideálně spíš jednu a dbejte na to, aby se olej dostal všude.

Zdroj obrázku: Freepik

Kurkuma

Správné a pravidelné používání kurkumy může být dokonce alternativou k pískování zubů na zubní hygieně. Zuby čistěte kurkumou tak jednou za dva až tři dny, což bude sloužit jako skvělá prevence. Rozhodně zuby nepískujte každý den, to by mohlo vést ke zvýšení citlivosti zubů, což rozhodně není žádaný výsledek vaší práce. Používejte rozhodně mletou kurkumu, kterou nanesete na zubní kartáček, navlhčíte a vyčistíte si zuby stejně jako zubní pastou. Nejprve čistěte zuby pastou, následně kurkumou.

Zdroj: https://www.pleasantfamilydentistry.com/blog/6-natural-ways-to-whiten-your-teeth