Woman Yellow Gloves Cleaning Oven

O čistotu mikrovlnné trouby se postará citron, jedlá soda nebo ocet

Mikrovlnná trouba je spotřebičem, který nechybí snad v žádné domácnosti. Stejně jako ostatní spotřebiče a části naší domácnosti si zaslouží správnou péči. Čištění mikrovlnky není na první pohled jednoduché, ale ve skutečnosti to můžete zvládnout velmi snadno, rychle a prakticky zadarmo. Nabízíme vám jednoduché metody, jak snadno vyčistit mikrovlnnou troubu.

Nejjednodušším prostředkem je citron

Chemikálie v domácnosti rozhodně nepotřebujete. Možná to netušíte, ale chemie z čištění se při ohřevu jídla může dostat také do potravin a potom do vašeho těla. Navíc budete bojovat s nepříjemným zápachem. Naštěstí při použití domácích prostředků nebudete muset nic takového řešit. Zůstane vám dokonale čistá mikrovlnka a příjemná vůně.

Na čištění mikrovlnné trouby vám postačí jen citron. Citronovou šťávu vymačkejte do misky s vodou a vložte ji do mikrovlnky. Jakmile se směs začne ohřívat, pára odstraní všechny nečistoty a mastnotu. Potom stačí misku ještě chvíli nechat uvnitř spotřebiče a nakonec vnitřek přístroje otřít čistým hadříkem.

Zdroj obrázku: Freepik

S jedlou sodou bude mikrovlnka čistá během pár minut

Jedlá soda je úžasným prostředkem, kterým se lze zbavit všech nečistot. Vezměte si misku, trochu vody a 3 polévkové lžíce jedlé sody. Rozmíchejte, vložte do mikrovlnky a ohřejte. Stačí pár minut a potom nechte ještě chvíli misku stát uvnitř. Vezměte houbičku a očistěte vnitřní část spotřebiče. Nezapomínejte ale ani na vnější stranu, na kterou je ideální použít ocet.

Jestli vám nevadí zápach octa, můžete ho také použít na čištění v domácnosti. V tomto případě potřebujete směs vody s octem v poměru 1 : 1, kterou zahřejete v mikrovlnce. Vaše kuchyň bude chvíli nepříjemně vonět, ale na druhou stranu bude dokonale čistá. Navíc bude dezinfikovaná a skvrny velmi jednoduše odstraníte houbičkou nebo hadříkem.

Zdroj: https://maplehillnaturals.com/blogs/natural-guides/how-to-naturally-clean-and-freshen-your-microwave-oven