Man Sit Chair With Cactus Hemorrhoids

O jednom z nejnepříjemnějších zdravotních problémů se skoro nemluví. Přitom může potrápit víc než řada vážných nemocí

O svém zdraví bychom měli mluvit otevřeně. Ale ne každý to umí. Je paradoxem, že pokud nás trápí něco opravdu vážného – třeba i rakovina – dokážeme to sdělit okolí. I když víme, co nás může čekat. Přitom banálnější problémy tajíme. Jak před blízkými, tak dokonce před svým lékařem. Takovými jsou, kvůli jisté choulostivosti, také problémy spojené s konečníkem. Jaké to mohou být a jak jim předcházet?

Svědění kůže

Velmi často se může objevit takzvané anální svědění. Jde o značně nepříjemný problém, který nás může trápit ve dne i v noci. Pozitivní však je, že může poměrně brzy odeznít. Důvodem vzniku těchto problémů je často nedostatek hygieny. Na tu myslete jak při mytí nebo sprchování, tak i po návštěvě toalety. Právě čistota je cestou, jak proti svědění bojovat a jak se ho také navždy zbavit.

Hemoroidy

Druhé, celkem známé a nepříjemné onemocnění jsou hemoroidy. Jde o cévní onemocnění v oblasti konečníku. Bolestivé výrůstky, odborně nazývané cévní pleteně, mohou být vnitřní nebo vnější. Obvykle může pomoci i volně dostupná mast nebo koupele v dubové kůře. Dlouhodobé podceňování problému však může znamenat i řešení, při kterém musí lékař vzít do ruky skalpel.

Zdroj obrázku: Freepik

Infekce

Oblast konečníku může trpět i na infekce. Ty mohou jít ruku v ruce s výše zmíněnou nedostatečnou hygienou. Často se jedná i o výskyt takzvaných kvasinkových infekcí, které jsou spojeny například i s nesprávným stravováním a špatným životním stylem. I na kvasinkové infekce existuje řada přípravků, které jsou volně dostupné. V případě, že přetrvávají, je však návštěva lékaře nutností.

Psychika

Zní to sice podivně, ale za případným svěděním nebo za bolestmi konečníku může klidně stát také psychika. Pokud se psychicky necítíme dobře, jsme ve stresu a emocionálně vyčerpaní, nemusí trpět jenom hlava, ale i další části našeho těla. První pomoc je v tomto případě jednoduchá – zatáhnout za záchrannou brzdu a dopřát si dovolenou. Prostě vysadit a snažit se najít emoční klid.

Zdroj: Life Hacks