Lady Black Jacket Turns

O krásných vlasech bez lupů už nemusíte jenom snít. Pomůžou bylinky nebo masáž pokožky

Mnoho z nás trápí lupy ve vlasech. Samozřejmě můžete používat drahé šampony a doufat, že budou fungovat, možná byste ale měli v první řadě zvážit použití domácích prostředků. Jsou neméně efektivní a navíc nepoškozují vlasy ani pokožku. Nebudete potřebovat žádné speciální ingredience, stačí vám jen běžné přísady. Existují dva druhy lupů – suché a mastné. Suché často padají na ramena a způsobují svědění pokožky, mastné naopak zůstávají ve vlasech a vytváří krusty.

Jablečný ocet

Nalijte sklenici jablečného octa do lahvičky s rozprašovačem. K němu přidejte půl sklenice převařené vody a dobře protřepejte. Připravenou směsí si po umytí nastříkejte vlasy, zejména v oblasti pokožky hlavy. Poté krouživými pohyby vetřete octovou vodu do vlasů. Nemusíte se bát zápachu, ten po uschnutí vyprchá. Vlasy budou krásně lesklé a při opakovaném použití se zbavíte i lupů.

Účinným prostředkem proti lupům je také rostlina zvaná pískavice řecké seno. Udržuje pokožku dlouhodobě čistou a zvýrazňuje barvu vlasů. Také působí proti zánětům a desinfikuje pokožku. Namočte semena pískavice do bílého jogurtu a nechte přes noc odstát. Ráno vetřete směs do vlasů, nechte hodinu působit a poté smyjte.

Zdroj obrázku: Freepik

Rozmarýn nebo kokosový olej

K další proceduře budete potřebovat sušenou nať rozmarýnu. Použijte celou hrst, k tomu jeden litr vody a dvě lžíce octa. Vodu přiveďte k varu a namočte do ní rozmarýn. Odstavte a nechte přes noc odstát. Ráno do vody přidejte ocet. Tento roztok použijte po každém mytí šamponem, zbavíte se tak lupů rychle a účinně.

Posledním způsobem proti lupům, zejména pokud jsou suché, je masírování vlasové pokožky kokosovým olejem. To provádějte dvakrát týdně po dobu zhruba patnácti minut. Masírujte bříšky prstů, nepoužívejte nehty, abyste pokožku nepodráždili. Kokosový olej nechte působit přes noc a ráno opláchněte. Kromě lupů se zbavíte i vypadávání vlasů a posílíte své vlasové kořínky.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/ways-to-treat-dandruff