O krásu je třeba pečovat. Vráskám předejde každodenní péče i správný jídelníček

Vrásky trápí nejen ženy, ale také muže. Jsou příznakem stárnutí a objevit se na vaší tváři mohou v již brzkém věku. Pokud o svou pleť pečujete, nemusíte se ničeho bát, protože vaše pleť bude vyhlazená. S vráskami si ale můžete poradit také pomocí domácích prostředků, které jsou nejen snadno k dostání, ale také jsou levné. Určité potraviny působí proti vráskám, a tak se můžete těšit na hladkou pokožku.

Vrásky se tvoří především kolem očí nebo úst

Po dvacátém roce života přestává pokožka produkovat kolagen, který pomáhá proti tvorbě vrásek. V pozdějším věku pak budou stále viditelnější. Ztrátu pevnosti ale můžete snadno dohnat, a to pomocí některých potravin, které se běžně dávají do pokrmů a o jejich skvělých vlastnostech možná ani nevíte. Jaké potraviny fungují jako žehlička na vrásky?

Čtěte také:  Sepak Takraw: sport, o kterém jste pravděpodobně ještě nikdy neslyšeli

Proč vznikají vrásky? Mohou za to naše geny, které nemůžete ovládat. Hlavními důvody vrásek jsou bohatá mimika, nezdravá strava nebo častá konzumace alkoholu. Za vrásky může také opalování na slunci. Dopřejte své pleti pravidelnou hydrataci a také se nezapomeňte na noc odličovat. Domácí prostředky jsou velmi oblíbené. Zlepšit stav své pokožky můžete pomocí potravin, které najdete doma.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké prostředky můžete použít k vyhlazení vrásek?

Můžete si doma vyrobit kvalitní krémy nebo prostředky, které pomohou k vyhlazení vrásek. Mastné krémy jsou velmi oblíbené, protože dodají pokožce hydrataci, která může za to, že vrásky budou méně viditelné. Odstraníte odumřelou pokožku a pomocí krému se můžete zbavit i dalších nečistot na pokožce. Dvakrát denně si stačí krém vetřít do pokožky a poté opláchnout vodou.

Čtěte také:  Jídlo před spaním zkracuje život. Provedený výzkum přinesl čísla, která nepotěší

Heřmánek je oblíbenou bylinkou, kterou můžete použít nejen v kuchyni, ale také při přípravě hydratační masky na obličej. Heřmánek má také adstringentní účinek. Uvařte si heřmánek a osvěžíte svou pleť. Promaštění je nejlepším řešením proti vráskám, protože budou méně viditelné a zmizí prohlubně, které způsobují.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/skin/how-to-prevent-wrinkles#eat-right