23401

O sluneční brýle je důležité pečovat. Vydrží pak roky v perfektním stavu

Sluneční brýle jsou pro většinu lidí nedílnou součástí každého léta. Jakmile začne víc svítit slunce, jistě je vytáhnete na světlo a po dlouhé zimě je začnete znovu nosit. Chrání naše oči před škodlivým UV zářením, což je velmi důležité. Musíte se o ně ale také správně starat, abyste prodloužili jejich životnost a brýle vám vydržely po celé roky.

Pravidelné čištění

Nutností je pravidelné čištění, protože při jejich nošení je budete mít během chvilky plné šmouh a nečistot. Pořiďte si speciální hadřík na brýle, se kterým je vyleštíte velmi snadno a efektivně. Kromě toho existují i speciální čisticí roztoky, které můžete použít na brýle. Použít můžete také obyčejné tekuté mýdlo, které skvěle odstraní prach i šmouhy.

Skladování

Na skladování a převážení z jednoho místa na druhé si pořiďte pouzdro nebo měkký sáček. Pouzdra najdete v obchodě za pár korun a hodně vám pomohou během léta. Ne vždy je potřebujete mít na hlavě, ale jistě je chcete v pořádku dovézt na tropickou dovolenou. S tím vám pomohou tyto ochranné produkty. Sáček je šikovný, ale neochrání vám brýle tak dobře jako pouzdro.

25862
Zdroj obrázku: Freepik

Prevence poškození

Velmi vysoké teploty, nárazy o tvrdý povrch nebo poškrábání čoček může brýle rychle a snadno zničit. Nenechávejte brýle ležet na palubní desce v autě a dávejte si pozor, aby vám nespadly na zem. Neměli byste také sahat na samotné sklo. Místo toho s nimi manipulujte oběma rukama a vždy je držte pouze za rám brýlí, abyste měli jistotu, že se jim nic nestane.

Údržba

Pravidelně kontrolujte, jestli nejsou skla poškrábaná, špinavá nebo nemají povolené šroubky. Jakmile uvidíte, že budou čočky poškrábané, nechte si je vyměnit nebo si kupte nové. To samé platí také v případě, že je jejich rám zkřivený. To se stane snadno, když je nebudete převážet v pouzdru nebo vám spadnou na zem. Když se o ně budete dobře starat, nemusíte si koupit nové celou věčnost.

Zdroj: https://www.allaboutvision.com/sunglasses/tips-to-extend-life/