Obávaná sůl přináší nečekané benefity pro zdraví. Solná koupel vyléčí pokožku a utiší bolest

Koupel se solí je velmi jednoduchá a levná metoda, díky které se můžete nádherně uklidnit po náročném dni v práci nebo péči o rodinu. Kromě toho má ale také léčivé vlastnosti, na které bychom neměli zapomínat. Má detoxikační, relaxační a zklidňující účinky. Pomůže vám při bolesti svalů i kloubů, ale také s kožními nemocemi (ekzémy, akné, lupénkou). Jak si vybrat správnou sůl?

Sůl má mnoho léčivých vlastností

Léčba solí se nazývá haloterapie. Velkou výhodou je, že sůl je stále velmi levnou záležitostí, a přitom může pomoci od řady neduhů. Nejčastěji se používá při léčbě onemocnění pohybového ústrojí. Jestli máte problémy s osteoartrózou nebo revmatoidní artritidou, je pro vás ideální. Využít ji ale můžete také po náročném tréninku nebo na bolavé klouby.

Čtěte také:  Mnoho žen se sukním raději vyhýbá. Předejít odřené pokožce mezi stehny jde i jinak

Další možností pro použití solné koupele jsou kožní onemocnění. Poradí si s alergickými reakcemi, plísněmi, lupénkou, atopickým ekzémem, akné, lupy a mnoha dalšími problémy. Sůl zlepšuje stav pokožky díky tomu, že snižuje tvorbu ohnisek chorob. Snižuje nadměrné množení epidermálních buněk, snižuje keratózu a rozšiřuje póry kůže. Díky tomu bude léčba rychlejší.

Zdroj obrázku: Freepik

Jakou sůl do koupele vybrat?

Nejoblíbenější je epsomská sůl, kterou dnes již najdeme v mnoha obchodech. Obsahuje hodně hořčíku a zmírňuje příznaky artritidy, zažívacích problémů, stresu a únavy. Další možností je růžová himalájská sůl, která chutná skvěle i v jídle. Snižuje krevní tlak a odstraňuje z těla toxiny. Sůl z Mrtvého moře je pouze pro koupání (nelze ji jíst) a pravděpodobně ji budete těžko shánět. Má ovšem úžasné účinky na pokožku.

Čtěte také:  Jakou kosmetiku používat, aby vám neničila zdraví?

Jak si doma připravit solnou lázeň?

Příprava relaxační koupele není vůbec náročná. Stačí, když získáte asi 3% roztok. Nejlepší teplota vody pro tuto koupel je přibližně 38 stupňů a koupat byste se měli jen 10–20 minut. Jestli vám jde hlavně o relaxaci, můžete do vany nasypat asi 300 gramů soli a užít si klidnou koupel. Uvidíte, že se ihned po koupeli budete cítit velmi příjemně a uvolněně.

Zdroj: https://www.edensgarden.com/blogs/news/10-reasons-you-should-take-a-salt-bath