Sediny3

Obávané šediny: při správném zakrytí zmizí a vy se opět budete cítit krásná

Šedé vlasy nejsou zejména pro ženy něčím, po čem by toužily. Zatímco některé z nás mají to štěstí, že se u nich první šediny objeví až po padesátce, jiné je mohou mít už mnohem dříve. V dnešní době je ale poměrně málo žen, které nosí svou přirozenou barvu vlasů. Většina má alespoň melír na oživení účesu.

Barvení vlasů

Pokud chcete své vlasy barvit, pečlivě si vybírejte mezi přípravky. Šediny můžete zamaskovat tak, že využijte kontrastních světlých barev (v hustých a tenkých pramíncích) nebo přechodu barvy ze světlé ke tmavým konečkům. Pokud netoužíte po melíru ani po přechodu barev, pak byste měli zvolit co nejsvětlejší barevný odstín. Ve světlých vlasech totiž nejsou šediny tolik vidět. Nemusíte volit blond barvu – vybírejte kterékoli odstíny mezi blond a světle hnědou. Ty fungují nejlépe.

Zdroj obrázku: Pixabay

Tipy pro první barvení

Pokud jste si dosud vlasy nebarvili (což je obvyklé zejména u mužů) a chcete nyní poprvé skrýt šediny, pamatujte na jeden důležitý fakt: šedé vlasy pojmou větší množství pigmentu. Proto je na ně potřeba použít barvu o odstín tmavší, než jsou vaše přirozené vlasy. U středně hnědé to může být například tmavá blond. Zvolit můžete speciální přípravky proti šedivění a obnovení barev. Jejich nevýhodou je ale to, že fungují až po několika týdnech.

SOS – když je krytí potřeba rychle

Pokud nemáte po ruce barvu na vlasy ani čas na její nanesení, můžete použít rychlejší řešení. Tím je například speciální sprej na odrostlé vlasy. Jednoduše jej aplikujte nastříkáním ke kořínkům umytých a vysušených vlasů. Po aplikaci spreje už byste neměli do vlasů zasahovat, takže pokud si chcete vytvořit účes, udělejte to ještě před aplikací spreje.

Zdroj obrázku: Pixabay

Řasenka pro tmavé vlasy

Tmavé vlasy může pomoci zamaskovat klasická řasenka. Veďte ji od kořínků až po celé délce šedivých vlasů směrem ke konečkům. Aby se vlasy neslepily, je zapotřebí je vyčesat dozadu. Poté vysušte fénem.

Zdroj: https://us.davines.com/blogs/news/how-to-hide-gray-hair-on-brunettes