Objevte rozjasňující účinky citronu na pokožku nebo zuby. Výsledek na sebe nenechá dlouho čekat

Samozřejmě že moderní kosmetický průmysl nabízí mraky pleťových masek a jiných přípravků na omlazení obličeje. V takové situaci se zdá použití lidových prostředků trochu podivné. Jenže některé z nich fungují stejně dobře jako drahá kosmetika! 

Citron jako velký konkurent

Budete překvapeni, ale citron pomáhá nejen při nachlazení, je skvělý také při kožních problémech. Jeho účinky v péči o pleť jsou léty ověřené a je dostupný po celý rok. Zjistěte, jak ho správně používat, abyste se cítili svěží a vaše pokožka jen zářila. Co tedy citron dokáže? 

  • uzdravuje pokožku,
  • čistí pleť,
  • bělí zuby.

Citron jako lék na vaši pleť

Citron najdete ve všech bělicích krémech a pleťových maskách. Pokud máte skvrny po akné nebo mírnou pigmentaci, citrony vám mohou pomoci s řešením tohoto problému. Vytlačte citronovou šťávu na vatový tampon a otřete si problémové oblasti na tváři. Pokud tento postup budete opakovat denně, během měsíce uvidíte první změny. K citronové vodě můžete přidat i kokosovou vodu, která pleť navíc příjemně hydratuje.

Zdroj obrázku: Pixabay

Omladí lokty i kolena

Citrony lze použít k zvlhčení suché a drsné kůže na loktech. Citron pokožku omladí a zesvětlí, takže bude vypadat o mnoho lépe. Za tímto účelem smíchejte citronovou šťávu s jedlou sodou a vytvořte pastu. Výslednou směs vmasírujte do pokožky na loktech a poté omyjte. Ve výsledku zjistíte, že kůže na loktech je jemnější a světlejší. Stejnou techniku můžete použít i v oblasti kolen.

Zdroj obrázku: Freepik

Čistí pleť i zuby

Z citronové šťávy si můžete také vyrobit přírodní čisticí ubrousky na obličej. K tomu budete muset smíchat několik kapek citronové šťávy, pár kapek tea tree oleje a 150 ml destilované vody. Tamponky na čištění pleti jimi navlhčete a můžete začít používat. Skladujte je však maximálně 3 dny. S pomocí citronu lze vyrobit i zubní pastu. Za tímto účelem smíchejte jedlou sodu a citronovou šťávu. Vzniklou pastu naneste na zuby a pořádně rozetřete kartáčkem na zuby a uvidíte výsledek.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/beauty/anti-aging/tips/a25841/beauty-uses-lemons/