Objevte svoji správnou barvu podle zvěrokruhu – 1. Díl

Věděli jste, že každé ze znameních zvěrokruhu má svoji barvu? Pokud chcete vědět:

  • jakými barvami se obklopovat
  • jakým barvám se vyhnout
  • jaké zvolit odstíny oblečení

 čtěte dále.

Beran

Ohnivé znamení, ke kterému se hodí odstíny červené barvy, to posiluje vaši osobnost. Pokud si obléknete červené oblečení, nebude mít problém vyjádřit své názory, které jsou mnohdy dost smělé. Potřebujete-li se uklidnit, zvolte pak protikladnou ledovou modrou nebo zelenou. Vyvarovat byste se měli černé.

Býk

Elementem vašeho znamení je země. Toto jarní znamení se spojuje s probouzením přírody, proto se nejvíce hodí všechny odstíny zelené, hnědé a khaki. Skvěle se však na vás bude vyjímat i růžová, krémová a bílá. Pokud potřebujete dodat pocit bezpečí zvolte černou nebo tmavě modrou.

Blíženci

Žlutá a zelená, tyto dvě barvy naprosto přesně vystihují vaši pozitivní a komunikativní povahu. Skvěle se na vás bude vyjímat i béžová, fialová nebo písková. Černá v kombinaci s bílou zaručí eleganci a naprosto vyjádří rozporuplnost tohoto znamení.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Rak

Tomuto vodnímu znamení vládne Měsíc, z toho pak vyplívají jasné barvy. Nejvíce se obklopujte barvami kovu – modrou, šedou, stříbrnou, bílou a jejich odstíny. Volte především světlé, ale vedle nešlápnete ani těmi tmavšími. Vyvarovat byste se měli červené, která ve vás může vyvolávat určitou rozporuplnost.

Lev

Lev je jasným králem zvířat, který se velmi rád předvádí. Je ovládán Sluncem, proto lvi milují zlato. Pokud jste zrozenci tohoto znamení, noste zlaté šperky, to vám dodá sílu a budete neporazitelní. Oslníte i žlutou, červenou a oranžovou. Pro zklidnění duše a mysli vybírejte odstíny modré a zelené. Vyhněte se světlým a pastelovým odstínům.

Panna

Perfekcionismus a dodržování pravidel, takové jsou panny. Toto znamení ovládá Merkur, který je spojený s prvkem Země. Nejvíce se k vám proto hodí zemité barvy – hnědá, olivově zelená, okrová a karamelová. Tyto barvy vám pomohou udržovat životní harmonii a rovnováhu. Pro zpestření sáhněte po tmavě fialové a modré. Od červené barvy se držte raději dál.