Obyčejné zelí přiložené na prsa prospěje už za pár desítek minut

O blahodárných účincích zelí mluvili už naše babičky. Do dnešní doby v povědomosti lidí zůstalo kysané zelí = vitamín C. Mnoho lidí ani tuto zeleninu nekonzumuje kvůli nadýmání, a to je velká škoda. Zelí je vynikající přírodní lék a hodí se k vnějšímu i zevnímu použití.

Ze zelí budeme potřebovat:

  • Listy
  • Šťávu

Zelný obklad na prsa

Problémy s bolestí v prsou trápí řadu žen. Jde především o nepříjemné pnutí a zvýšenou citlivost. Tyto problémy jsou způsobeny hormony. Zelí sice neumí vyrovnat hormonální hladinu, ale dokáže tišit celkové napětí v prsou, tlumit bolest a snižovat otok. Tyto blahodárné účinky ocení nejen ženy trpící premenstruačním syndromem, ale obzvláště kojící matky.

Postup je jednoduchý, vložte zelí na hodinu do chladničky. Poté chladné zelí vyjměte, svrchní vrstvu listů sloupněte a vyhoďte. Odtrhněte další dva listy, omyjte je pod studenou vodou a přiložte na prsa. Dávejte pozor, abyste nezakryli bradavky. Pokud byste bradavky zakryli, mohlo by na ně nepříznivě působit vlhko.

Zelný obklad nechte na vašich prsou působit, dokud se nezahřeje, což je asi dvacet minut. Poté odstraňte a podle potřeby opakujte.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Bodnutí hmyzem

Skvělým pomocníkem se nám zelí stává po bodnutí hmyzem. Jestliže nemáme zrovna po ruce antihistaminikum, postačí nám zelí. Zasažené místo zelným listem potřeme, aby se uvolnila i část šťávy, a poté ještě čerstvý list přiložíme na ránu. Takovéto ošetření přispěje k rychlejšímu zotavení.

Podzimní deprese

Léto skončilo a sychravé počasí je předzvěstí nastávající zimy. Slunečné dny se vyskytnou jen výjimečně a člověk se propadá do špatné nálady. Ale i tady pomůže obyčejná hlávka zelí. Nyní ale nebudeme potřebovat zelné listy, ale rovnou zelnou šťávu, která působí jako antidepresivum.  Skleničku šťávy z čerstvého zelí konzumujte ráno i večer a deprese nebude mít šanci nad vámi zvítězit.