Full Shot People Running Outdoors

Oblečte se správně na běhání v chladných dnech

I když letní sezóna již dávno skončila a nastoupilo chladné, sychravé a nevlídné počasí, neznamená to, že byste měli s běháním skončit. Běhat se dá prakticky za každého počasí, tedy i na podzim a v zimě. Jen to chce mít na sobě jiné běžecké vybavení než v létě. Jak se obléct na běh, aby vám nebylo chladno?

První vrstva – pohodlné prádlo

Při běhu se zpotíte. Pokud na sobě nebudete mít funkční prádlo, které by pot odvedlo od těla, bude vás pot ochlazovat. A můžete se dokonce i nachladit. O to určitě nestojíte. Funkční prádlo, jako jsou pánské boxerky, dámské kalhotky, tílka, ponožky, je vyrobeno z materiálu, který je vysoce prodyšný. Je rozhodně dobré jeho volbu nepodcenit, protože i na něm bude záležet, jak se při běhu budete cítit.

woman-s-legs-running-morning
Zdroj obrázku: Freepik

Druhá vrstva – tričko a legíny

Běžecké oblečení by nemělo omezovat v pohybu. Ideální je, je-li vyrobeno z funkčních vláken – z merino vlny, funkční bavlny, nylonu nebo polyesteru, které zajistí, aby pot šel hezky od těla pryč a neprochlazoval ho. Oděv na běh obsahuje speciální vlákna, jež zajišťují jeho správnou prodyšnost, aby nedošlo k zapaření pokožky, které bývá zpravidla dost bolestivé a nepříjemné.

To je velmi důležitý faktor, který rozhoduje pro výběr takového oblečení. Takové oblečení poskytuje pohodlí a maximální běžecký komfort, což umocní radost z běhání. Druhou vrstvou jsou zpravidla trička s dlouhým rukávem, běžecké legíny.

Třetí vrstva – nepromokavá bunda, čepice a šála

Poslední vrstva by měla běžce chránit před nepříznivými vlivy počasí. Co když se najednou na trase rozprší? Jistit to bude nepromokavá bunda ze softshellu. Chybět by neměly reflexní prvky, aby byl běžec na cestě dobře viditelný. Na podzim a v zimě totiž velmi často běhá už za tmy. V teple by měla být hlava i krk, takže ve výbavě by měla být i čepice a šála, které při běhu zahřejí.

Zdroj: https://www.runnersneed.com/expert-advice/gear-guides/autumn-running-gear-guide.html