Oblíbené aromatické oleje jsou jako stvořené pro výrobu domácí kosmetiky i příjemnou relaxaci

Jestli máte doma aromatické oleje, určitě si užíváte relaxace a chvíle pohody. Tyto oleje ale můžete použít také na jiné činnosti, než je pálení svíček v aromalampě. Využít můžete například myrhu, která osvěží váš dech, nebo si vyrobit šampon z kafrového oleje.

Pomocí éterických olejů si můžete vyrobit domácí kosmetiku

Jestli si chcete osvěžit dech, nalijte 1–3 kapky myrhového oleje do sklenice, kam nalijte do poloviny teplou vodu. Ústa si můžete vyplachovat až 3× denně a uvidíte, že váš dech bude mnohem lepší. Olej můžete použít také na masáž těla, pokud ho zkombinujete s olivovým olejem v poměru 2 : 1. Nebo myrhový olej přidejte do pleťového tonika, které běžně používáte.

Vlasy můžete oživit pomocí kafrového šamponu. Smíchejte dvě lžíce teplé vody, dvě kapky kafrového oleje a dva žloutky. Touto směsí si umyjte vlasy a rovnou opláchněte. Kafrový šampon můžete používat jednou týdně a vyrobit si můžete zrovna i kondicionér. Lžíci medu rozpusťte ve vodní lázni, přidejte lžičku kafru a 4 kapsle vitaminu A. Nakonec vmasírujte do pokožky hlavy, nechte přes půl hodiny působit a umyjte vlažnou vodou. Tuto masku můžete používat každých 14 dní.

Zdroj obrázku: Freepik

Éterické oleje můžete použít několika způsoby

Jestli vás zaujala aromaterapie, můžete vyzkoušet několik způsobů, jak použít aromatické oleje. Prvním z nich je inhalace. Je to velmi snadná metoda a nejúčinnější způsob, jak z aromaterapie „vytřískat“ co nejvíce. Budete potřebovat olej, aromalampu, difuzér a keramický talířek. Do misky stačí dát 1–2 kapky oleje a zalít teplou vodou. Hlavu si zakryjte ručníkem a inhalujte nosem nebo ústy.

Další možností je masáž. Můžete si vyrobit vlastní masážního oleje nebo krémy. Stačí přidat oblíbený esenciální olej k 50 ml rostlinného oleje, který je za studena lisovaný. Pro dospělého člověka můžete přidat až 45 kapek oleje, pro těhotné ženy a děti od 6 let stačí maximálně 15 kapek oleje.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-use-essential-oils