Close Up Colorful T Shirts Hangers

Oblíbené kousky oblečení nevyhazujte, zachraňte je. Skvrny nebo nefunkční zip snadno napravíte

Každý z nás se alespoň jednou dostal do situace, kdy se zdálo, že oblíbenou mikinu nebo kalhoty bude muset vyhodit. My vám přinášíme pár jednoduchých triků, které mohou vaše oblečení zachránit. Například skvrny od potu mohou způsobit změnu barvy a v kombinaci s deodorantem se jen těžko odstraňují. Použijte tedy směs vody a citronové šťávy, kterou jemně vetřete do špinavého místa.

Skvrny od trávy odstraní kysličník

Jsou vaše kalhoty zelené od trávy? Smíchejte tekuté mýdlo a peroxid vodíku ve stejném poměru a směs vetřete do skvrny. Chvíli třete a poté opláchněte vlažnou vodou. S mastnými skvrnami, které většinou nelze vyprat, si poradí mastkový prášek. Je ale třeba ho vetřít do čerstvé skvrny. Prášek absorbuje mastnotu a s dalším praním zmizí.

Zasekl se vám zip? Použijte voskovou pastelku nebo rtěnku v tyčince. Namažte zip po celé délce a zkuste zip rozepnout. Pokud se vaše prádlo suší příliš dlouho a vy akutně potřebujete košili nebo kalhoty, které jste právě vyprali, zabalte je pevně do ručníku a složte do malé ruličky. Několik minut mněte. Můžete si na ručník i kleknout a zatížit ho celou vahou těla. Pohltí vlhkost a výrazně se tak zkrátí doba sušení.

Zdroj obrázku: Freepik

Tkaničku do kalhot navléknete pomocí brčka

Před praním spodního prádla a ponožek vložte tyto kusy oblečení do speciálního pracího sáčku nebo tenkého bavlněného povlaku na polštář. Neztratí se a výztuhy podprsenky nevypadnou. Pokud se vám vyvlékla tkanička z kalhot, prostrčte otvorem delší brčko. Pak tkaničku snadno navléknete. Na konec provázku můžete připevnit i zavírací špendlík, aby to bylo ještě snazší.

Používáte aviváž, ale vaše oblečení stále příliš nevoní? Přidejte k praní pár kapek esenciálních olejů. Pokud se vám k oblečení přilepila žvýkačka, zkuste ho zmrazit. Žvýkačka pak zkřehne a jde snadno oloupat. A jak se zbavíte zápachu z bot? Použijte klasické čajové sáčky. Vložte je do bot a nechte působit přes noc. Ráno budou boty svěží a po zápachu nebude ani stopy.

Zdroj: https://imperfectidealist.com/get-rid-of-clothes-responsibly/