Oblíbené návyky zbytečně ničí spaní. Nechte telefon i žaludek v klidu a vyspíte se do růžova

Jistě to znáte. Po ránu oteklý obličej a kruhy pod očima trápí mnoho žen. Příčina přitom spočívá v malých zvycích, které děláme každý den. Návyky před spaním jsou velmi důležité pro rychlé usínání a kvalitní spánek. Existují návyky, které děláme téměř všichni, a přitom jsou velmi negativní. Co byste před spaním rozhodně neměli dělat?

Co způsobuje oteklý obličej ihned po probuzení

Oteklý obličej se obvykle objevuje z důvodu zadržování tekutin v těle. Příčinou bývá špatná hydratace a nevhodné návyky. Mějte na paměti, že jestli během dne pijete málo vody a snažíte se to vynahradit spaním, problém tím neodstraníte. Ranních otoků se zbavíte jedině v případě, že budete pít během dne dostatek čisté vody. Nedohánějte to těsně před spaním a pijte ji během dne po malých dávkách.

Probudit se s oteklým obličejem ale můžete také v případě, že spíte až příliš. Souvisí s tím rovněž vysoký příjem soli. Jestli se chcete probudit bez oteklého obličeje, měli byste večer vynechat slané pochoutky, nebo alespoň omezit jejich konzumaci. Mějte také na paměti, že s otoky je spojená i konzumace alkoholu. Po dlouhé noci plné radovánek se proto můžete snadno probudit s oteklým obličejem.

Zdroj obrázku: Freepik

Co rozhodně nedělat před spaním?

Existuje mnoho činností, které byste před spaním neměli dělat, jinak se pořádně nevyspíte a bude trpět celé vaše tělo. Vyvarujte se pití kávy a dalších kofeinových nápojů po 17. hodině. Mnoho odborníků také upozorňuje na škodlivost modrého světla, které produkují moderní technologie. Chytré telefony a další technologie byste proto měli odložit alespoň hodinu před spaním. Místo toho vezměte do ruky knihu nebo si zahrajte s partnerem společenskou hru.

Dalším faktorem mohou být těžká jídla, která sníte těsně před spaním. S příliš těžkým žaludkem se špatně usíná a navíc budete mít ráno oteklý obličej. Posledním tipem je jednoduše odstranit z ložnice všechny moderní technologie. Do ložnice totiž nepatří televize ani počítač. Postel by měla být místem odpočinku, a proto tam rozhodně nepracujte, a to ani během dne. Mozek si bude pamatovat, že má pracovat, a nebudete moci usnout.

Zdroj: https://www.bustle.com/articles/194372-13-things-you-should-never-do-before-bed