Eye 2340806 1920

Oblíbené zahradní ovoce udrží zrak v nejlepší kondici. Pěstovat se nechá dokonce i na balkoně

Některé potraviny mají kouzelnou moc udržet zraku zdravý. I oko je orgán, který potřebuje pro svou správnou funkci určité druhy vitaminů a živin. Ty správné živiny se hojně nacházejí zejména ve dvou druzích ovoce, které jistě mnozí z vás najdete na svých zahradách. Užívejte si tohoto ovoce, pokud máte možnost sklízet jej na zahradách nebo ho koupit u farmářů, kteří vám zaručí kvalitu bez chemických postřiků. O jaké dva druhy ovoce se jedná? To se dočtete v našem článku.

Zdroj obrázku: Freepik

Černý rybíz

Černý rybíz je ovocem, které si snadno vypěstuje opravdu každý. A to doslova. Jedná se totiž o druh ovoce, který lze pěstovat v mnoha různých formách. Koupit si můžete stromkovitý rybíz, který je vhodný do menších zahrad, druhou nejpěstovanější formou je keřík, který se hodí do velkých zahrad, kde lidé nemusí řešit problémy s místem. A třetí varianta je poměrně nová a je vhodná pro všechny, kteří nemají žádnou zahrádku. Zakoupit můžete totiž sloupkový rybíz, který lze pěstovat v květináči i na tom nejmenším balkóně, terase nebo prostě na okně. Pro skvělý zrak je velmi vhodné konzumovat plody, ale nezapomeňte na to, že i listy mají své kouzlo. Připravte si čaj z čerstvých listů, potřebovat budete 1 čajovou lžičku drcených listů na 250 ml vroucí vody. A nezapomeňte listy nasušit na zimu, ať můžete pít čaj i v chladných měsících.

Zdroj obrázku: Freepik

Hrušky

I hrušky obsahují mnoho vitaminů a minerálů, které pozitivně ovlivňují zrak. Schopností hrušek je zlepšovat přívod krve do oka, a tím pozitivně ovlivňovat jeho funkci. I z hrušek je dobré konzumovat nejen plody, ale také si uvařit čaj. Opět platí, že byste měli použít 1 čajovou lžičku na 250 ml vroucí vody. Ovšem u hrušek nemusíte používat jen listy, můžete využít také mladé větvičky, které se perfektně louhují a obsahují všechny pro oko potřebné látky. I hrušky můžete pěstovat přímo na terase, ale budou potřebovat opravdu velký květináč, také se totiž dají koupit v podobě sloupkovité rostliny.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/321226