Oblíbené žluté ovoce uzdraví poškozenou pokožku a rozzáří domov čistotou

Citron je ovoce, které je hojně využívané hlavně v kuchyni. Hodí se do čaje, do čisté vody, podpoří hubnutí a můžete ho přidat také do salátů. Jako dochucovací prostředek poslouží například při vaření nebo pečení ryby. Citron je ale také vhodný jako čisticí prostředek nebo pomůže při péči o tělo.

Citronem si pomůžete od suchých míst

Citron podpoří péči o pokožku. Připravte si ho například po aplikaci peelingu na suchá a namáhaná místa, jako jsou kolena, lokty nebo paty. Smíchejte trochu gelu s cukrem nebo solí a doplňte lžičkou olivového oleje. Poté naneste na postižená místa, vmasírujte, nechte několik minut působit a opláchněte.

Ručníkem ale nedrhněte, jinak si pokožku ještě více poškodíte. Po usušení naneste citron, stačí vymačkat trochu šťávy. Deset minut nechte působit a poté opláchněte a naneste na dotčená místa hydratační krém. Tato kúra se hodí především na noc. Dělejte tak dvakrát do týdne po dobu jednoho měsíce a uvidíte, že se dostaví výsledky.

Zdroj obrázku: Freepik

Citronem vycídíte celou koupelnu

Citron je skvělým prostředkem nejen v péči o pleť, ale také při úklidu koupelny nebo kuchyně. V kuchyni se bude hodit při čištění mikrovlnné trouby nebo kuchyňské linky, protože vás zbaví mastných nečistot. V koupelně zase skvěle odstraní zaschlé kapky vody nejen na vodní baterii, ale také na skleněné stěně ve vaně.

Stačí jen citronovou šťávu smíchat s obyčejnou vodou, nastříhat na baterii nebo stěnu a nechat působit nejlépe celou noc. Výsledky ale uvidíte už po pár minutách. Poté místa otřete vlhkým hadříkem a máte hotovo. Vaše koupelna se bude lesknout a citron jí dodá příjemnou vůni. Bez zbytečné chemie a utracených peněz budete mít doma čisto. Kromě samotného citronu můžete používat kyselinu citronovou, kterou můžete nasypat například do ucpaných odpadů. Společně s jedlou sodou dokáže zázraky.

Zdroj: https://premiumclean.co.uk/cleaning-kitchen-or-bathroom-with-lemon/