Oblíbený hollywoodský pár přiznává, že se nekoupe každý den. Odborníci mají na hygienu jasný názor

Najednou bylo o hereckém páru Mile Kunisové a Ashtonu Kutcherovi napsáno mnoho článků ve věci jejich osobní hygieny. Jeden z nejoblíbenějších párů Hollywoodu totiž veřejně přiznal, že se zřídka sprchuje, a prosazuje názor, že i malé děti by se měly koupat jen výjimečně. Na toto téma se rozjela horká diskuse a slovo si vzali také odborníci. Ukázalo se, že přístup hvězd není tak kontroverzní, jak by se mohlo na první pohled zdát. Jak často bychom se tedy podle odborníků měli koupat?

Nekoupou se každý den a ani jejich děti

Mila Kunisová a Ashton Kutcher se společně objevili vloni v červenci v jedné z epizod podcastu Daxe Sheparda „Armchair Expert“. Přiznali, že mají úplně jiný přístup k hygieně než většina lidí. Podle nich by se děti měly koupat pouze tehdy, když je na nich vidět špína, jinak to prý nedává smysl. A tak je to u nich doma. Když byly jejich děti malé (Wyatt Isabelle je nyní osm let, Dimitri Portwood je o dva roky mladší), pár je také nekoupal každý den.

Herec se také denně nekoupe

Herec přiznal, že si každý den umývá jen některé části těla. A to podpaží, rozkrok a nic jiného. Výjimky dělá po tréninku, kdy si umyje obličej, aby se zbavil všech solí z potu. Herečka prozradila, že má na hygienické návyky stejný názor, s jediným rozdílem, že si myje obličej dvakrát denně. Po odvysílání podcastu obdržel herecký pár mnoho negativních zpráv od rozhořčených posluchačů. Tito herci ovšem nejsou jediní, kdo se nemyje každý den.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak často bychom se měli umývat?

Neexistuje žádná univerzální odpověď na otázku, jak často bychom se měli umývat. Podle dermatologů nám neublíží, pokud vynecháme koupel během týdne. Podle některých by měla být sprcha každý druhý den nebo dvakrát až třikrát týdně, ale konečný počet koupelí by měl být přizpůsoben našemu životnímu stylu, úrovni naší činnosti, našemu smyslu pro estetiku a pohodlí.

Jak dlouho zůstat ve sprše?

Odborníci zdůrazňují, že čím více času strávíme ve vaně nebo sprše, tím horší mohou být účinky na naši pokožku a vlasy. Sprcha by neměla trvat déle než 3–5 minut. Při koupání byste se měli zaměřit především na podpaží, slabiny a obličej. Není nutné umývat vlasy každý den, 2- až 3krát týdně je ideální pro většinu typů vlasů. To neplatí pro ty, které mají tendenci se mastit.

Zdroj: https://edition.cnn.com/2021/07/27/entertainment/ashton-kutcher-mila-kunis-bathing/index.html