Aerial View Blonde Kid Playing With Educative Block Wooden Games Children

Oblíbený hrací koberec si může vyrobit každé dítě samo. Dejte mu do ruky lepicí pásku a řekněte, co má dělat

Kdo má dítě, ten moc dobře ví, co je to hrací koberec. V podstatě menší kus koberce, podobný běhounu, který disponuje zajímavými dětskými motivy. Nejběžnější jsou různé silnice nebo závodní dráhy, které dělají z koberce populární hračku hlavně pro chlapce. Kromě podobných designů dané koberce charakterizuje i to, že nejde o nic levného. Mnoho rodičů proto investici do koberce zváží.

Vyrobte si vlastní

Ne vždy je nutné si hrací koberec kupovat. Mnohdy postačí kus starého a dobrý nápad. Trocha improvizace a vznikne velmi originální hrací prostor, který si mohou vytvořit i děti samotné. O to více je následná zábava bude bavit. Co je k tomu potřeba? Onen zmíněný kus jakéhokoliv, samozřejmě čistého koberce, a dále lepicí páska. Pro své vlastnosti doporučujeme tu papírovou. Ideálně ve větší šíři. Její výhodou je cena, to že dobře lepí, ale i to, že ji lze v případě potřeby snadno zase sundat.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak na to? Buďte kreativní

Koberec máte? A papírovou lepicí pásku také? Pokud ano, můžete se pustit do práce. Když máte odrostlejší dítě, tak samozřejmě s ním. Pokud je to chlapeček, použijte pásku na koberci k tomu, abyste z ní vytvořili třeba originální a velkou závodní dráhu.  Potom stačí pár angličáků a váš potomek bude mít zábavu na dlouhé hodiny.

Z lepicí pásky na kusu koberce lze ale vytvořit také bludiště. Může to být už trochu náročnější, ale výsledná zábava stojí za to. Než váš potomek najde správnou cestu, může mu to chvíli trvat. A rozhodně to prospěje jeho vývoji. Trénuje svůj mozek, vytrvalost a učí se něčeho dosáhnout.

Použít v případě  potřeby můžete i barevné lepicí pásky. V takovém případě vytvoříte na koberci základ pro populární hru Twister, která je zábavou pro děti i dospělé. U mladších potomků mohou odlišné barvy pomoci ve výuce, kdy stačí potomkovi říkat barvy a ten se bude rychle pohybovat na ty správné. A i k této zábavě stačí kus koberce a izolepy.

Zdroj: Life Hacks