Young Woman Has Problems With Skin Face

Obličej je otevřenou knihou. Jediný pohled prozradí, s čím tělo zápolí

Nejde jen o akné. Obličej je otevřená zdravotní knížka, kde hrají roli pupínky, temné kruhy pod očima, zarudlé fleky nebo pigmentové skvrny i předčasné vrásky. Často tyto jevy poukazují na nesprávný životní styl a špatný jídelníček. Následnými projevy na pokožce tělo volá o pomoc. Důležité je proto se zaměřit na oblast kolem očí, kde se zrcadlí zdravotní problémy už ve svých začátcích. Jak rozpoznat potíže s alkoholem, cukrem, lepkem nebo mlékem?

Potíže nehledě na kúry a drahé krémy

Kožní problémy trápí adolescenty, ale nevyhýbají se oběma pohlavím ani v dospělosti. Zejména ženy jsou pravidelnými zákaznicemi kosmetických salonů a obchodů s drahou kosmetikou, kterou používají pro zlepšení stavu své pokožky na obličeji. I přes veškerou snahu mnohdy potíže zůstávají. Důvodem je fakt, že zdrojem obtíží jsou infekce, záněty nebo trávicí problémy. Nigma Talibová, světově uznávaná odbornice na přírodní terapii a péči o pleť, stanovila čtyři typy obličeje, které odkazují k určitým zdravotním nepříjemnostem.

Cukrový obličej vede k rozvoji vrásek

Co udělá s obličejem strava bohatá na jednoduché sacharidy, které jsou ve sladkostech, cukrovinkách, bílém pečivu nebo rýži? Cukrový obličej symbolizují předčasné vrásky pod očima a v čelní oblasti, kůže bývá našedlá a pokožka trpí na drobné tečky. Přebytečná glukóza v těle totiž ničí kolagen a elastin, které jsou zodpovědné za elasticitu. Postupem doby se mohou objevit větší skvrny, vrásky se prohloubit, pleť vypadá svraštěle. Kromě obličeje trpí zejména střeva, narušená bakteriální rovnováha vede k rozvoji akné nejen na obličeji, ale též v dekoltu, na pažích nebo na zádech. Omezení sladkostí způsobuje takřka okamžité zlepšení viditelné pouhým okem.

Zdroj obrázku: Freepik

Mléčný obličej při potížích s trávením

Některé kožní problémy, jako jsou váčky a tmavé kruhy pod očima, otoky očních víček nebo malé bílé skvrny či hnisavé bouličky na bradě, jsou způsobeny intolerancí laktózy nebo alergií na bílkovinu kravského mléka. Tělo špatně tráví mléčné výrobky včetně sýrů, jogurtů, másla nebo smetany. U přílišné konzumace mléčných výrobků k tomu hrozí zahlcení organismu hormony, antibiotiky, antimykotiky nebo chemikáliemi, které se používají při chovu krav. Při objevení mléčných bouliček nebo hrudek na obličeji je vhodné vysadit mléčné výrobky na tři týdny a pozorovat stav pokožky.

Na lepek upozorňují červené tváře a otoky

Stále více lidí je citlivých, nebo přímo alergických na lepek, aniž by o svých zdravotních potížích věděli. Na lepkovou intoleranci upozorňují červené a oteklé tváře, tmavé pigmentové skvrny nebo fleky na bradě. Kromě kožních projevů může docházet k bolestem břicha, plynatosti, průjmu a k dalším trávicím potížím. Vysazení pšeničných výrobků bohatých na lepek, zvýšení množství konzumované vlákniny a dostatečný pitný režim vedou k eliminaci pupínků a k následnému ustoupení otoků. Po dodržování přísné diety dochází ke sjednocení odstínu pleti.

Pokleslá víčka a nosoretní rýhy jako znak alkoholismu

Jak poznat alkoholika nebo každodenního milovníka vína? Alkohol má katastrofální důsledky pro pleť, protože způsobuje její ochabování a dehydrataci. Póry se při pravidelné konzumaci alkoholu nezvykle rozšiřují, dochází k poklesu očních víček a k zarudnutí mezi očima, nadto mají pravidelní konzumenti alkoholických nápojů často rudé tváře a nos. Vlivem alkoholu dochází k prohlubování nosoretních rýh. Vlivem zhoršeného fungování jater dochází k únavě pokožky, k vyšší zánětlivosti a k jejímu zarudnutí. Pro zlepšení stavu epidermu je vhodný třítýdenní detox od alkoholu a omezení spotřeby alkoholických nápojů na minimum, současně volit spíše druhy vína s co nejnižším obsahem cukru.

Zdroj: https://www.sondskin.co.uk/blogs/discover/food-allergies-how-can-they-affect-our-skin