Brown Eye With Beautiful Long Lashes Close Up Brown Color Eyelash Extension

Obočí a řasy ničí několik zbytečných chyb. Šetrná péče je posílí a znovu budou krásné

V průběhu let řasy i obočí křehnou a postupně také vypadávají. Můžete je ale posílit a tím zajistit, že budou i nadále krásné a husté. Pomoci mohou například koupené přípravky, ale mnohem lepší bude používat domácí metody, kterou jsou účinnější.

Při odličování si dejte pozor, ať na pleť netlačíte

Při odličování je velmi důležité dávat pozor na to, abyste příliš netlačili na vatový tampon, který může způsobit, že budou především řasy oslabené. Mnoho žen si pak obočí nebo řasy nechává pravidelně barvit. Je to možná lepší než se dennodenně líčit. Černé barvivo řasy zvýrazní a řasenka už není potřeba.

Většina žen na pokožku tlačí, aniž by na to myslela. Jestli chcete mít obočí silné a husté, můžete si ho pravidelně kartáčovat nebo masírovat. Nezapomeňte si na něj nanést trochu oleje – ideální je arganový nebo ricinový, ale bohatě bude stačit i olivový. Jako kartáček můžete použít ten od řasenky, ale musíte ho nejdříve pečlivě omýt.

Zdroj obrázku: Freepik

Obočí česejte vždy jen jedním směrem

Jestli chcete mít obočí posílené, musíte ho česat od kořene nosu ke spánkům. Pro posílení řas můžete také učinit několik kroků. Jestli máte citlivé oči, nedávejte si na řasy žádné prostředky, které nemáte vyzkoušené, protože by vás mohly pálit. Raději si kupte hotový přípravek, který je prověřený. Některé přípravky s bimatoprostem jsou natolik účinné, že jejich výsledky uvidíte už po několika dnech.

Některé ženy si ale žádné kosmetické přípravky na obočí ani řasy nenanášejí. Raději mají přirozený vzhled, který nemusí přikrášlovat. Pokud ale chcete řasy posilnit, raději se poraďte se svou kosmetičkou nebo navštivte jiného odborníka, abyste získali více názorů na tuto problematiku. V každém případě si dávejte pozor, abyste to s množstvím řasenky nebo barvy na obočí nepřehnali.

Zdroj: https://www.teenvogue.com/story/6-easy-tips-for-growing-out-your-eyelashes-and-eyebrows