Obohaťte svoji intimní hygienu o cenné rostlinné oleje

Každý den pečujeme o pokožku obličeje i těla, v mnoha případech však zapomeneme na intimní oblast. Jestli si však nějaká část lidského těla zaslouží péči, je to právě ona. Rozšiřte proto zásoby svých mýdel a kosmetiky o prostředky určené speciálně k intimní hygieně. Perfektně vám poslouží například přírodní intimní olej. Ten pomáhá v péči o pokožku, její pružnost a zhojení po holení, odření či infekcích. 

Složky 

Obsah intimního oleje by měl být jednoduchý a založený na přírodních rostlinných extraktech, vhodných pro tento způsob použití. Jaké extrakty k čemu poslouží?

  • Konopný olej – má regenerační účinek, poskytuje dostatečnou hydrataci a vyhlazuje pokožku. Zároveň zlepšuje ochranné vlastnosti pokožky a její odolnost vůči vnějším faktorům.
  • Olej ze sladkých mandlí – rychle se vstřebává, vyživuje a zvlhčuje pokožku. Má antioxidační vlastnosti.
  • Jojobový olej – zpevňuje, tonizuje pokožku, reguluje rovnováhu vody a lipidů v pokožce, obsahuje vitamíny A, E a F.  
  • Extrakt z měsíčku – urychluje hojení, zklidňuje podráždění a stimuluje proces obnovy pokožky.
  • Aloe – má uklidňující a zvlhčující vlastnosti.
Zdroj obrázku: Pixabay

Přírodní a bezpečný

U péče o intimní oblast je obzvláště důležité složení. To by mělo být bezpečné a bez škodlivých chemických látek, které vysušují sliznici, způsobují alergie, oslabují imunitu a mohou vést k infekcím. Velmi oblíbený je například bio olej značky Your Kava, který obsahuje 99 % složek přírodního původu. Najít v něm kromě slunečnicového oleje můžete již zmiňovaný konopný či mandlový olej. Dále obsahuje jojobový olej, extrakt z měsíčku a extrakt z aloe. Takový produkt pokožku hydratuje, vyživuje a pomáhá udržet její elasticitu. 

Použití

Intimní olej používejte kdykoliv jej budete potřebovat. Předcházet by mu mělo důkladné omytí partií. Po vysušení naneste pár kapek oleje, který vetřete do pokožky. Stejně dobře poslouží i při masáži. 

Zdroj obrázku: Pixabay

Jak na výrobu domácího intimního mycího gelu?

Na 100 ml gelu si připravte:

  • bylinky růži, přesličku a měsíček,
  • 200 ml destilované vody,
  • 70 ml šamponového základu,
  • 10 kapek tea tree oleje.

Vodu dejte v hrnci na plamen a počkejte, dokud nebude vřít. Do sklenice dejte polévkovou lžíci od každé bylinky. Ty by měly být usušené a bez chemického ošetření, aby prokázaly účinky, které na ženské tělo mají. Po dvou hodinách louhování vodu přefiltrujte přes plátýnko či kávový filtr. Přelijte 30 ml do kádinky, do které přidáte šamponový základ. Důkladně je promíchejte a přidejte tea tree olej. Před přelitím do lahvičky zkontrolujte pH.