Long Hair Design

Obrácené mytí vašich vlasů

By: asobi tsuchiya

Možná budete mít pocit, že jsme se zbláznili, ale není tomu tak. Pokud máte velmi jemné a poničené vlasy, pak vám tento způsob mytí vlasů jedině prospěje.

Máte pocit, že vlasům dáváte maximum a nyní jste ve fázi, kdy přemýšlíte o tom, že si pořídíte kvalitnější přípravky, protože ty, které na své vlasy používáte, teď jsou naprosto k ničemu? Ještě než sáhnete hlouběji do kapsy, tak zvažte to, jestli neděláte v péči o vaše vlasy někde chybu. Může se to stát velmi snadno.

Vyzkoušejte obrácené mytí hlavy. Co to v praxi znamená? Znamená to, že nezačnete šamponem, jak jste byla doposud zvyklá, ale začnete si mýt hlavu kondicionérem. Šamponem pak celé mytí ukončíte.

Víte, proč je to pro vaše vlasy lepší? Protože kondicionér vaše vlasy zjemní, ale nikdy se nevymyje tak, aby ve vlasech nezůstal vůbec, a to naopak šampon dokáže. Pokud kondicionér nevymyjeme úplně, pak může napáchat více škody jak užitku. Vlasy jsou díky tomu matné a zplihlé. Pokud si vlasy budete mýt nejprve kondicionérem a až potom šamponem, tak využijete přednosti kondicionéru na maximum a dá vašim vlasům přesně to, co by jim dát měl. Při takovémto postupu bude vaše hříva mnohem lesklejší a zářivější a to by chtěl asi každý z nás.

Jak postupovat? Je to snadné. Nejprve vlasy umyjete vodou a nanesete kondicionér. Ten smyjete a použijete šampon. I když se vám možná tato metody bude zdát směšná a k ničemu, věřím, že ji alespoň vyzkoušíte a o jejich účincích se sama přesvědčíte.

Ženy, které si vlasy tímto způsobem myjí, uvádějí, že jejich vlasy zesílily, přestaly se tolik cuchat a vypadají mnohem zdravěji. Bohatý lesk je to, co na nich teď ostatní tolik obdivují. Nemusely proto však měnit značku vlasových přípravků, stačilo změnit jen postup mytí. Ještě než tuto metodu odsoudíte, vyzkoušejte si ji na vašich vlastních vlasech. Budete velmi mile překvapeny.