young-girl-is-holding-cleaning-product-gloves-rags-basin-white-wall

Obtížně dostupné prostory se nečistí lehko, pár vychytávek tuto práci usnadní

Na obtížně dostupné prostory během rutinního úklidu často zapomínáme. Otřeme viditelné povrchy, vysajeme a vytřeme podlahy, avšak obtížnější místa vědomě či nevědomě opomeneme. V takových prostorách se nečistoty v průběhu času hromadí, až nakonec nemůžeme úklid takových prostor přeskočit.

Úklid na jaře nebo před nadcházejícími prázdninami je pro to skvělou příležitostí. Existuje mnoho jednoduchých způsobů, jak rychle a efektivně vyčistit těžko dostupná místa a ušetřit si tak hodiny času. Na co lze použít dřevěnou lžíci, kartáček na zuby nebo vatový tampon?

Zdroj obrázku: Freepik

Vodovodní kohoutek a sprcha

Usazeniny vodního kamene, které se obtížně čistí, mají tendenci se hromadit na koupelnovém vybavení. Jeho odstranění je obzvláště obtížné na kohoutcích nebo na sprchové hlavici, s jejichž drhnutím se však nemusíte obtěžovat! Postačí namočit vatové tampony do vody s octem a dát je na místa pokrytá vodním kamenem. Sprchovou hlavici můžete zabalit do hliníkové fólie. Nechte tampony několik hodin působit. Poté zařízení opláchněte teplou vodou. Ocet je skvělý pro boj s usazeninami, takže kohoutek a sprchová hlavice budou jen zářit.

Odtok

Místem, které je třeba pravidelně čistit, je odtok. Úzký otvor a trubka se však nečistí snadno. Proto použijte přírodní směs octa a sody (každá po jedné sklenici). Po 10 minutách nalijte do odtoku horkou vodu. Ocet a soda úspěšně vyčistí potrubí od nečistot.

Zdroj obrázku: Freepik

Ventilátor

Zaprášená větrací mřížka nevypadá příliš esteticky a nevětrá vzduch dobře. Je proto důležité ji občas vyčistit od nečistot. Nejčastěji lze takovou mřížku vyjmout, takže je nejlepší ji na několik minut namočit do vody s octem a poté důkladně vyčistit. Pokud mřížku nelze odejmout, očistěte ji kartáčkem na zuby nebo nožem a hadříkem.

Podlaha pod nábytkem a kuchyňskými spotřebiči

Je obtížné stlačit pod nábytek, lednici, sporák nebo myčku nádobí vysavač nebo koště tak, abyste tato místa důkladně vyčistili. K tomu bude skvěle fungovat patent s metrovým pravítkem, na které navléknete hadřík z mikrovlákna, namočený ve vodě s čisticím prostředkem.

Zdroj: https://www.mymove.com/cleaning/guides/house-cleaning-tips/