Model Wearing Blue Jeans Yellow Boots Floor

Obuv v zimě trpí. Skvrny od posypové soli vyčistí jednoduché domácí metody

Je to téma, které se musí řešit každý rok v zimě. Vrací se jako bumerang a je jasné, že každý rok budou tyto otázky znovu a znovu pokládány. Jak se zbavit posypové soli z obuvi, která stála více peněz, a chcete, aby delší dobu vypadala jako nová?

Stačí jen trochu mrazu nebo sníh a boty se mohou zničit

Stačí jen malinko sněhu nebo mírnější mrazy a silničáři začnou sypat sůl, která rozhodně není vhodná pro žádný typ obuvi. Pod nohama nám bude křupat několik kilogramů soli, která má zabránit tomu, abychom se po chodnících klouzali. V důsledku toho se ale kožené boty velmi rychle ničí. Je potřeba přijít na metodu čištění, která bude fungovat a boty znovu obnoví. Silniční sůl také ovlivňuje přírodu, zvířata nebo karoserie automobilů.

Jak boty ochránit, abyste je mohli nosit celou zimu a možná i tu další? Před samotnou sezonou je nutné boty ochránit impregnací. Pokud se přeci jen boty ušpiní, půjdou mnohem rychleji odstranit nečistoty. Impregnace je ošetření, které má nejen zabránit nečistotám, aby se na botách usadily, ale také proti navlhnutí. Místo impregnace můžete použít olivový olej nebo vazelínu. Poté nechte kožené boty několik desítek minut zaschnout.

Zdroj obrázku: Freepik

Použít můžete také domácí prostředky

Jako impregnaci můžete použít i domácí prostředky. Vyzkoušejte roztok octa a vody. Tím kožené boty nepoškodíte, navíc ocet můžete použít také na semišové boty nebo jiný materiál. Nakonec nezapomeňte boty otřít čistým suchým hadříkem. Namočte ho a otírejte obuv, dokud skvrny od soli kompletně nezmizí. Pomoci může také teplé mléko.

Babičky jsou seznámené s touto metodou. Mléko bude fungovat hlavně na malé skvrny. Mléko pak jen zahřejte na sporáku nebo v mikrovlnce, namočte do něj kapesník nebo vatový tampon a otírejte botu, dokud není hotovo. Pomoci mohou také mastné krémy. Můžete použít takové, které máte na obličej, protože jsou velmi mastné. Kůže krém vstřebá a obuv bude chráněná před solí a dalšími nečistotami.

Zdroj: https://www.thespruce.com/remove-salt-stains-from-shoes-clothes-2147178