Obyčejné kvasnice dokážou zázraky. Mnoho žen využívá jejich sílu pro zdraví a krásu

Že mají kvasnice nespočet výhod? O tom jistě nikdo z nás nepochybuje. Jedná se o důležitou přísadu, kterou lze využít nejen do pečiva, polévek, pomazánek a do buchet, ale i jako elixír zdraví a krásy. Rozhodně nepřemýšlejte a udělejte místo v lednici pro několik kvasnic. Jsou levné, vynikající a zdravé!

Kvasnice

Cenné vlastnosti droždí jsou známé již desítky let. Obsahují totiž velké množství vitaminu B, což je jejich velká přednost, protože tento vitamin je pro tělo nepostradatelný. Kvasnice lze tedy jíst i syrové, ovšem s jejich množstvím to nepřehánějte, pokud je plánujete jíst pravidelně.

Zdroj obrázku: Freepik

Pivovarské kvasnice

Je pravdou, že nejcennější jsou pivovarské kvasnice, zvané jako pivní kvasinky. Obsahují hořčík, draslík, železo, fosfor, zinek, vitamín H a další cenné minerální látky a vitamíny. Stojí za to využít jejich sílu, pokud trpíte rozsáhlým akné nebo atopickým ekzémem. Také je známo, že podporuje krásu a pevnost vlasů.

Kvasnice na únavu

Kvasnice vám také mohou pomoci s jarní či podzimní únavou. A to především díky jejich vitaminům, které v sobě ukrývají. Pokud nechcete jíst syrové kvasnice, můžete si zajít do lékárny a zakoupit si tam nějaké přípravky s droždím či pivovarskými kvasnicemi. Mnoho z nich také neobsahuje sorbitoly a jiné chemické látky, zvýrazňovače chutí a tak dále. Jsou pouze čistě přírodní. Můžete si také na internetu objednat sáček kvasnic a smíchat si je s mlékem. Nepřekračujte nikdy doporučené dávkování.

Zdroj obrázku: Freepik

Namíchejte si lektvar zdraví a krásy

Někteří lidé přímo milují kvasnice, a tak si je klidně dopřejí ve formě tekuté a pravidelně kvasnice pijí. Doporučujeme kvasnice pít jeden měsíc a poté si dát jeden měsíc pauzu. Pokud budete potřebovat, můžete léčbu opět zahájit. Stačí rozpustit čtvrtku droždí ve vodě nebo ve sklenici mléka a v této formě droždí vypít. Můžete také mléko přivést k varu a poté do mléka dát kvasnice. Počkejte až mléko vychladne a kvasnice se rozpustí.  

Zdroj: https://www.webmd.com/diet/ss/slideshow-yeast-and-your-body