Obyčejné mýdlo strčí do kapsy nejdražší prostředky. Jeho využití v domácnosti je opravdu široké

Mýdlo si většina z nás spojuje jen s mytím rukou, případně ho používáme jako náhražku pracího prášku. Je to jeden z nejstarších kosmetických přípravků, který se dá ovšem využít i jinými způsoby. Věděli jste třeba, že obyčejné mýdlo účinně likviduje mšice? Stačí trochu mýdla rozmíchat s vodou v rozprašovači a několikrát denně rostliny postříkat. Během několika dní budou mšice pryč.

Odstraní barvu ze štětců

Mýdlo je skvělé na umytí nečistot nejen z rukou a z těla. Pokud máte špinavé štětce od barvy po natírání zdí, ale nedaří se vám je úplně vymýt, ponořte je do misky s teplou vodou a trochou mýdla. Nejlépe bude fungovat to přírodní. Mýdlo způsobí, že i zaschlá barva se ze štětce rychle vyčistí.

Pokud panty ve vaší zásuvce nebo skříni nefungují správně nebo se zadrhávají, stačí je namazat pastou vyrobenou z obyčejného mýdla a vody. Malé množství naneste na styčné plochy v zásuvkách nebo na panty ve skříňkách. Nezapomeňte to udělat hned, jakmile si všimnete zadrhávání. Předejdete tak úplnému zablokování a znehodnocení nábytku.

Zdroj obrázku: Freepik

Vypere skvrny od vína

Povrchy před natíráním je potřeba důkladně očistit. K tomu vám dobře poslouží roztok mýdla a teplé vody. Tuto osvědčenou metodu používají i ti nejlepší malíři před malováním stěn. Stěny nejprve omyjte čistým hadříkem namočeným v připraveném roztoku a počkejte, až uschnou. Pak je natřete novou barvou. Barva bude lépe držet a nebude vytvářet šmouhy.

Mýdlo je skvělý prostředek na odstranění skvrn, dokonce i takových, se kterými si neporadí ani drahé prací prostředky. Pokud máte na oblečení skvrnu od vína nebo mastnoty, zkuste ji vyprat v mýdle. Pokud to nepomůže, přidejte do vody ještě trochu jedlé sody. Dříve než si pořídíte drahé speciální přípravky na různé problémy v domácnosti, vyzkoušejte kousek mýdla, který nejspíš máte ve své koupelně. Může vám to ušetřit spoustu peněz i nervů.

Zdroj: https://www.realtor.com/videos/video-got-soap-it-ll-help-you-solve-these-household-problems/