Ocet přidaný do pračky zbaví oblečení zvířecích chlupů

Který chovatel chlupatého domácího mazlíčka nezažil, že by se mu po vyprání na oblečení objevily chlupy. Línající srst je problém, který se netýká jen podlahy, gauče či jídelních židlí, na kterých zůstává po pobytu kočky nebo psa, ale dostává se též do bubnu pračky. Po vyprání je oblečení doslova oblepené chlupy, což je viditelné na světlém i tmavém oblečení. Co v takové chvíli dělat? První pomocí je samozřejmě použití odstraňovače zvířecích chlupů a dalších nečistot, který se prodává v různých verzích v obchodech s drogerií nebo oblečením, ale propříště je dobré sáhnout po jedné přísadě v kuchyni, která se přidá do praní.

Obtíž všech majitelů chlupatých mazlíčků

Trápení chovatelů domácích zvířat? U těch chlupatých je bezesporu největším nešvarem srst. Všudypřítomných chlupů se lze jen těžko zbavit, zatímco z nábytku se mohou setřít, u čalouněného nábytku je už nutné použít speciální nástavec na vysavač nebo použít odstraňovač chlupů. Výtečnou vychytávkou na čalouněný nábytek jsou staré silonky, které stačí smotat do klubíčka a přejíždět s nimi po čalounění, velmi rychle se chlupy nachytají na povrch. Ale co dělat s oblečením? Jak zajistit, aby jej nehyzdily zvířecí chlupy?

Zdroj obrázku: Freepik

Magická přísada do praní

Prát ručně? To se rozhodně nevyplatí, protože ruční odstraňování zvířecí srsti je náročné, nebo dokonce zhola nemožné. A odstraňovat všechny chlupy pomocí odžmolkovače nebo lepicího odstraňovače po usušení není také reálné, mnohem vhodnější je použít metodu praní, při kterém se chlupy vůbec na oblečení nedostanou. Důvodem, proč jich je na textiliích tolik, je statická elektřina, která vzniká mezi kovovým bubnem pračky a jednotlivými kusy prádla, což vede k nachytání nečistot na jejich povrch. S tím si ví rady laciný pomocník, kterého má každý doma, obyčejný ocet.

Kvasný lihový ocet namísto čističe i aviváže

Ocet je výtečným prostředkem v domácnosti, má své nepostradatelné místo v kuchyni při přípravě pokrmů, ale má řadu vlastností, kterých lze využít při péči o čistotu v domě nebo při praní. Má antibakteriální a dezinfekční účinky, pomáhá likvidovat skvrny a bakterie, dokonce navrací barvu zašlému oblečení, kromě toho působí antistaticky. Ocet se může přidat při praní namísto aviváže, na jedno praní asi půl hrnku. Tímto způsobem se zbaví prádlo nežádoucích pachů, nadto se na prádlo nenalepí chlupy. A ještě se ušetří za aviváž, která se již nemusí přidávat.

Zdroj: https://thekindpet.com/blogs/blog/how-to-get-rid-of-pet-hair-on-clothes-naturally