oil-2738162_1920 (1)

Ocet se postará o čistotu celé domácnosti, chytré hospodyňky ho lijí i do pračky

Destilovaný ocet je látka, která má dezinfekční vlastnosti. Bojuje proti bakteriím, houbám i plísním. Navíc je velmi levný a nahradí chemické prostředky, které běžně používáme na čištění. 

Ocet se doma rozhodně neztratí

Ocet usnadní práci a úklid v koupelně a v kuchyni. Neocenitelným pomocníkem je také na okna a zbaví vás nepříjemných zápachů například z ledničky. Ocet je jedním z prostředků, který by rozhodně neměl doma chybět.

Zdroj obrázku: Pixabay

Nahradí kapaliny a postřiky, které se běžně používají na mytí oken. Dokonale odstraní nečistoty a také nezanechává šmouhy. Chrání před usazeninami na oknech, a přitom ho jen stačí smíchat s vodou v poměru 1 : 1. Nalijte do lahve s rozprašovačem a do směsi můžete přidat několik kapek éterického oleje, který dodá oknům příjemnou vůni.

Osvěžuje oblečení, odstraňuje zápach a eliminuje bakterie. To je jen krátký výčet toho, co ocet udělá s vaším prádlem. Má změkčující účinek, takže už nebude potřebovat aviváž, která bývá zásahem do financí. Do nádoby na aviváž nalijte ocet a můžete prát. Pomáhá také odstranit žluté skvrny z bílého oblečení – v takovém případě ocet smíchejte s vodou v poměru 1 : 12 a do roztoku kousek oblečení namočte.

Zdroj obrázku: Pixabay

Poradí si s vodním kamenem a dezinfikuje kuchyňské náčiní

Pomocí octa se zbavíte vodního kamene, usazenin, rzi, a dokonce i plísně, která bývá v koupelnách velmi častým problémem. Můžete nechat kohoutky přes noc zabalené v bavlněné látce, kterou předtím namočíte do roztoku octa a vody v poměru 1 : 1. Sprchovou hlavici můžete vložit do nádoby s octem a vodou ve stejném poměru. Nechte působit nejlépe přes noc a uvidíte, jaký udělá ocet zázrak. 

Na mytí nádobí používáme často špatné nebo špinavé houbičky. Nemusíte je vyhazovat, ale stačí je namočit do octa s vodou a poté důkladně vymáchat a opláchnout. Zbavíte se veškerých bakterií a nepříjemného zápachu.