Modern Dishwasher Open Technology Kitchen (1)

Ocet zbaví myčku zápachu i všech nečistot

Život bez myčky? Řeholi každodenního mytí špinavých skleniček, mastných talířů a připečených hrnců si dnes už jen málokdo dokáže představit. Nadto nejde jen o čas, ale tento spotřebič ušetří velké množství vody, současně je efektivnější než ruční pomývání. Jenže může se zanést mastnotou a usazeninami vodního kamene. V takovém případě je účinnost omezená, nádobí může být dokonce po vyjmutí z myčky špinavé a umaštěné. Co dělat? Jak myčku snadno vyčistit, aby fungovala jako dříve?

Špinavá myčka je problém

Signalizace dává najevo skončení mycího programu, po vyjmutí talířků, hrnků či sklenek ale zjistíte, že je nádobí flekaté a mastné. Co v takové chvíli dělat? Znečištěná myčka je problém, který je nutné rychle vyřešit, protože usazeniny kromě vodního kamene obsahují nebezpečné mikroorganismy a hrozí střevní nebo průjmová onemocnění. K tomu mastná zátka může ucpat odpadovou trubku. O tom, že se ze zanesené myčky line nepříjemný zápach, není ani třeba mluvit.

open-dishwasher-door-close-up (1)
Zdroj obrázku: Freepik

Drahé přípravky? Ocet!

Kleknout si k myčce a postupně vyčistit celý vnitřek speciálním odmašťujícím přípravkem? To může trvat dlouhé hodiny, což se jistě nikomu nechce. Další možností je použití různých speciálních výrobků, které jsou k dostání v drogerii za enormní ceny. Stejnou službu ale udělá i obyčejný kvasný lihový ocet, který stojí pár korun. Ocet je skvělým domácím pomocníkem při úklidu, odstraňuje mastnotu i vodní kámen, dezinfikuje a zbavuje povrchy nebezpečných patogenů a nepříjemných pachů.

Jak vyčistit octem myčku?

Výhodou octa je nízká cena a vysoká efektivita, k tomu se jedná o zcela ekologický čistič, který nezatěžuje půdu ani spodní vody. Použití je přitom nadmíru snadné, protože se myčka vyklidí a na dno se postaví hrnek naplněný octem. Poté se pustí myčka na program s teplotou minimálně 70 stupňů Celsia. To je vše. Po dokončení cyklu se nechá myčka vyvětrat, aby se vypařil octový odér, myčka se bude lesknout jako nová.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/g2877/dishwasher-tricks/